Bilgisayarı onboard çalıştırınca VGA ışığı yanıyor

Mistralcoo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bugün elime yeni bir SSD geçince Windows'u yeniden kurdum.
Fakat kurduktan sonra ekrana görüntü gelmemeye başladı ekran kartı takılıyken VGA ışığı yanıyor anakartta. Ekran kartını söktüm onboard denedim fakat yine görüntü alamadım. Nedeni nedir?

Sanırım bilgisayarınızda soket temazsızlığı veya anakartta PCB çatlağı olabilir.
Bu durumda gestay uygulamanız lazım.
Gestay nedir > gözle kontrol, elle kontrol, sıkıştırma, temizleme, ayarlama, yağlama kelimelerinin başharflerinden oluşan askeri kısaltma.:)
Yani önce gücü keserek bütün Power kablolarını kontrol edin.
Sonra RAM'leri söküp bir fırça ile soket içi tozları fırçalayın RAM ayaklarını peçete ile kuru veya saf alkolle siliniz.
Aynı işle ekrav kartı ve yuvası içinde yapınız.
Daha sonra monitör kablolarınızı 2 taraflı kontrol ediniz gerekirse sökünüz içinde ince pinlere baknız eğrilme var mı?
Gestay işleminden sonra besmele çekip :) Power'a basın.
Not: Vücudunuzdan statik elektrik atlama ihtimali olmuşsa parçalardan biri hasar görmüş olabilme ihtimalide var malumunuz kış sezonu yünlü giyiyoruz. Bu durumda imkanınız yoksa bir teknik serviste monitör RAM ekran kartı gerekirse anakart testi yapmanız gerekebilir.

Sanırım bilgisayarınızda soket temazsızlığı veya anakartta PCB çatlağı olabilir.
Bu durumda gestay uygulamanız lazım.
Gestay nedir > gözle kontrol, elle kontrol, sıkıştırma, temizleme, ayarlama, yağlama kelimelerinin başharflerinden oluşan askeri kısaltma.:)
Yani önce gücü keserek bütün Power kablolarını kontrol edin.
Sonra RAM'leri söküp bir fırça ile soket içi tozları fırçalayın RAM ayaklarını peçete ile kuru veya saf alkolle siliniz.
Aynı işle ekrav kartı ve yuvası içinde yapınız.
Daha sonra monitör kablolarınızı 2 taraflı kontrol ediniz gerekirse sökünüz içinde ince pinlere baknız eğrilme var mı?
Gestay işleminden sonra besmele çekip :) Power'a basın.
Not: Vücudunuzdan statik elektrik atlama ihtimali olmuşsa parçalardan biri hasar görmüş olabilme ihtimalide var malumunuz kış sezonu yünlü giyiyoruz. Bu durumda imkanınız yoksa bir teknik serviste monitör RAM ekran kartı gerekirse anakart testi yapmanız gerekebilir.

Dediklerinizi yapacağım çok teşekkür ederim bu arada.

Geri
Yukarı