Bilgisayarı prize takınca prizden alev çıktı

lightzone

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.

Bilgisayarın adaptöründe 1 aydır falan temassızlık var. Yakın zamanda bilgisayarcıya götürecektim. Fakat son 1 haftada bu problemi yaşamadığım için geçtiğini düşündüm.
Bugün yine her zamanki gibi bilgisayarın fişini prize taktım fakat çalışmadı. Eski bir altılı priz kullanıyorum. Bazen birinden çekip diğerine takınca çalışıyor. O yüzden diğerine taktım ve önce cızırtı sesleri sonra alev çıktı. Fişi hemen çıkardım fakat sorunun neden olduğunu bilmiyorum. Sorun prizde mi yoksa başka bir şey mi?

Ayrıca bilgisayara zarar vermiş midir bu olay? Fiş aşırı derecede yanık kokuyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Temassızlık var demişsiniz. Büyük ihtimal prizde kısa devre oldu. Prizi değiştirirseniz tekrarlayacağını düşünmüyorum ama bilgisayarı ne olur ne olmaz bir kontrol ettirin bilen birisine.

Bir şey olmaz benimki de olmuştu yeni adaptörle dene olmazsa garantiye gönder.
Başka bir bilgisayar adaptörü yok yanımda başka bir prize takarsam olur mu diye deneyeceğim fakat tekrar olmasından korkmuyor değilim.
Temassızlık var demişsiniz. Büyük ihtimal prizde kısa devre oldu. Prizi değiştirirseniz tekrarlayacağını düşünmüyorum ama bilgisayarı ne olur ne olmaz bir kontrol ettirin bilen birisine.
Bilgisayarı kontrol ettireceğim fakat başka priz de olsa tekrar takmaya korkuyorum.

Başka bir bilgisayar adaptörü yok yanımda başka bir prize takarsam olur mu diye deneyeceğim fakat tekrar olmasından korkmuyor değilim.

Bilgisayarı kontrol ettireceğim fakat başka priz de olsa tekrar takmaya korkuyorum.

Büyük ihtimalle çalısır ama dikkat edin.

Geri
Yukarı