Bilgisayarı sürekli açık tutmak

Oktay Usta

Decipat
Yer
Kappppadokkya
Daha fazla  
Meslek
Ders çalışmak
Bilgisayarım için endişeleniyorum. Çünkü oyun oynuyorum, 1 saat uzaktan eğitimi izliyorum (kardeşim de dahil) ve bilgisayarımdan Udemy sitesinde veya YouTube'da dolaşıyorum eğitim izliyorum. Ve bilgisayar hiç kapanmıyor neredeyse. Bir de hocalarımızın verdikleri denemeleri çözüyoruz. Sizce bir sorun olur mu yani bilgisayar kapandıktan 5-10 dk sonra yine açılıyor.

Sistem:
  • Intel Pentium Gold g5400.
  • MSI Aero ITX RX 560 4 GB OC.
  • Kingston 2133 MHz 8 GB RAM.
  • MSI H310M PRO-D Plus anakart.
  • Corsair VS450 80+ PSU.
  • Jd 120GB SSD.
  • 500 GB 7200RPM harddisk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarında sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Benim kendi bilgisayarım sabahtan akşama kadar açık ama ben uyku veya kapatıyorum. Denemeni beli bir yapma süren var mı?

Bilgisayarım için endişeleniyorum. Çünkü oyun oynuyorum, 1 saat uzaktan eğitimi izliyorum (kardeşim de dahil) ve bilgisayarımdan Udemy sitesinde veya YouTube'da dolaşıyorum eğitim izliyorum. Ve bilgisayar hiç kapanmıyor neredeyse. Bir de hocalarımızın verdikleri denemeleri çözüyoruz. Sizce bir sorun olur mu yani bilgisayar kapandıktan 5-10 dk sonra yine açılıyor.

Sistem:
  • Intel Pentium Gold g5400.
  • MSI Aero ITX RX 560 4 GB OC.
  • Kingston 2133 MHz 8 GB RAM.
  • MSI H310M PRO-D Plus anakart.
  • Corsair VS450 80+ PSU.
  • Jd 120GB SSD.
  • 500 GB 7200RPM harddisk.

Benim de laptopum her zaman açık 3 4 saat uyku modunda kalıyor sadece arkada Epic Games açık değilse cayır cayır çalışıyor ama epic indirme yaparken HDD'nin içinden geçiyor :D.

Cevaplarınız için çok sağ olun ama ben kapattıktan hemen sonra tekrar açtığımdan dolayı korkuyorum. Güç kaynağına ya da başka bir parçaya zarar vermiş olur muyum ömrünü kısaltır mıyım diye bu konuyu açtım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı