Bilgisayarı temizledikten sonra monitöre görüntü gitmiyor

Eneskartal1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba acilen bir sorum var. Birkaç gün önce yeni ekstra bir RAM almıştım bugün de hazır sistemi yükseltmişken bir temizlik yapayım dedim üstün körü kabloları sökmeden bir işlemci soğutucusunu çıkardım bir ekran kartını temizledikten sonra bilgisayarı yeniden kurup çalıştırdım ama monitöre görüntü gitmiyordu. Sonra baktım ki EZ Debug set de CPU LED'i yanıyordu. Önce işlemciyi çıkartıp yeniden taktım olmadı, RAM'lerin yerini değiştirdim olmadı tek RAM denedim olmadı, ekran kartı tak çıkar yaptım olmadı, görüntüyü anakarttan alsam olur mu dedim o da olmadı, BIOS pilini çıkartıp taktım o da olmadı. Var mı yardımcı olabilecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakartı çıkarma şansınız varsa tüm her şeyi çıkarın anakartı çıkarıp elinizle köşelerden tutarak birazcık esnetin kulağınızı anakarta yaklaştırın ince esneme çıtırtılarını duyun (aşırı değil kartı kırmayın) daha sonra geri kalan her şeyi yerine takıp bir deneyin.

Merhaba acilen bir sorum var. Birkaç gün önce yeni ekstra bir RAM almıştım bugün de hazır sistemi yükseltmişken bir temizlik yapayım dedim üstün körü kabloları sökmeden bir işlemci soğutucusunu çıkardım bir ekran kartını temizledikten sonra bilgisayarı yeniden kurup çalıştırdım ama monitöre görüntü gitmiyordu. Sonra baktım ki EZ Debug set de CPU LED'i yanıyordu. Önce işlemciyi çıkartıp yeniden taktım olmadı, RAM'lerin yerini değiştirdim olmadı tek RAM denedim olmadı, ekran kartı tak çıkar yaptım olmadı, görüntüyü anakarttan alsam olur mu dedim o da olmadı, BIOS pilini çıkartıp taktım o da olmadı. Var mı yardımcı olabilecek?
Intel işlemcimi kullanıyorsunuz?

Eğer intel işlemci kullanıyorsanız fanı çıkartıp takarken çok çökmüş ve pinleri yamultmuş olabilirsiniz. (Tahminden ibarettir ama yaşadım)

Hocam anakartı çıkarma şansınız varsa tüm her şeyi çıkarın anakartı çıkarıp elinizle köşelerden tutarak birazcık esnetin kulağınızı anakarta yaklaştırın ince esneme çıtırtılarını duyun (aşırı değil kartı kırmayın) daha sonra geri kalan her şeyi yerine takıp bir deneyin.

Yok CPU'nun güç kablosunu çıkartamıyorum çok sert (elimdeki deriyi yüzebilecek derecede)

Başlangıçtaki BIOS ekranı geliyor mu yoksa görüntü tamamen mi gitti?

Tamamen gitti BIOS da yok ama kasadaki tüm fanlar SSD vs hepsi çalışıyor.

Intel işlemcimi kullanıyorsunuz?

Eğer Intel işlemci kullanıyorsanız fanı çıkartıp takarken çok çökmüş ve pinleri yamultmuş olabilirsiniz. (tahminden ibarettir ama yaşadım)

Evet ama işlemci yuvasındaki pinlerden mi bahsediyosunuz anakarttaki?

Belki unuttuğum bir şey ya da birilerinin fikri vardır.

Dosya Ekleri

• IMG_20230929_150305.jpg
    IMG_20230929_150305.jpg
    361,5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230929_150254.jpg
    IMG_20230929_150254.jpg
    190,5 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230929_150302.jpg
    IMG_20230929_150302.jpg
    386,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Sadece MHz değeri farklı piyasada güvenilir alacak yer bulamadığım için bir üst frekans değerini almıştım ama ondan olacağını sanmıyorum temizlemeden önce öyle bir sorunum yoktu.

Hocam kasayı da denemeniz lazım şase yapıyor olabilir. Bence bir çıkarıp uzay montaj deneyin. Çünkü görüntülerde bir sorun yok gibi görünüyor. Bu tip durumlar genelde RAM kaynaklı ama siz yine de parçalarınızı tek tek deneyin RAM'ları tek deneyin bir de birin çıkarıp takın slot değiştirin sonra diğerini takın slot değiştirin çeşitli varyasyonlarla çözülecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı