Çözüldü Bilgisayarı temizledikten sonra RAM slotu bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HortumIsComing

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarda işlemci fanının ve diğer fanların tozunu aldım, ekran kartını çıkartıp kabloları düzenledim. RAM'leri yerinden çıkarmadım herhangi bir işlem yapmadım. Bilgisayarı çalıştırınca açılmadı, biraz uğraşın ardından sorunun 2. RAM slotunda olduğunu fark ettim. Bilgisayar açılınca boot ayarlarını değiştirdiniz gibi bir hata verdi. Şu an 8 GB RAM'le sorunsuz çalışıyor ama 2. slot halen bozuk.

20230629_131809.jpg

Çözüm
Mandalların tırnak kısmında kademe oluyor, yoksa da siz bir tarafını boşa çıkarıp açmayı deneyin.
Soğutucuyu aşırı sıktıysanız sorun çıkarabilir, biraz gevşetip deneyin.

Nereden gevşeteceğim? Fanda 2 adet mandal var.

Hocam saçma olabilir ama denemekte fayda var ekran kartının tam oturduğundan emin misiniz? Başıma bir kere geldi. Çıkarıp bir kere daha takmayı deneyin.

Ekran kartında sorun yok başka bilgisayarda denedim ve 8 GB takılıyken sorunsuz açılıyor, diğer 8'i taktığımda görüntü vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok teşekkür ederim, zaten olmaz dedim başka çare kalmayınca yaptım. İşlemciyi çıkardım taktım fanı tekrardan taktım düzeldi. Allah razı olsun
Merhaba. Dün anakart işlemci yükseltmesi yaptim , satın aldığım kişinin bilgisayarında çalışıyordu ve sorunsuzdu herşey. Eve geçip topladigimda seninle ayni sorunu yaşadim ve çözemedim. Ben de aynı yolu deneyeceğim umarim bende de ayni sorun vardır ve çözerim yoksa kafayı yedirtecek :(

Yeni konular

Geri
Yukarı