Çözüldü Bilgisayarı topladım fakat açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ayarsız0011

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selam vallahi çok uğraştım yapamadim sizlerin yardımına ihtiyacım var.
Sorunum şu.
2 el PC topladım tüm parçaları çalışır vaziyete almadan önce satıcılardan test video her şeyi aldım fakat ne yaptıysam açamadım sonra istemedende olsa bilgisayarciya gitim bana sistem için güç kaynağının yetersiz olup acilmadigini söylediler en az 650 wat PSU lazimis. D tüm girişler bağlantılar hepsi doğru Technopat gibi bursuru toplama videosu gösteren YT kanalarindan izledim hepsi doğru eksiğim yok bilgisayarcı bana ATX yanlış taktın dedi ama doğru sistemim bu.
RX 570 4 GB.
R5 5500.
8 GB RAM.
Corsair Spec Delta RGB 550 wat kendi PSU'su.
Bu arada anakarti aldığım kişide R5 5600 ile kullaniyordu güncelleme uapmana gerek yok dedi ben bu sistemi nasıl çalıştıracağım :(

Çözüm
Kurulumda sorun yaşıyorsanız onun için de ayrı bir konu açabilirsiniz.

Hocam anakartin eski sahibi R5 5600 ile kullandığı için anakartla islemci uyumlu Windows olmadığı için BIOS'a atıyor bende USB bellek olmadığı için birine Windows 10 kurdurucam 100 TL'ye sonra bismillah.

Eğer bı sorun yaşarsam konu açarım sadece azıcık cool white var oda zararsız bişey ve çok çıkmıyor takmadım kafaya ve kasa yalıtım iyi olduğu için duymuyorum
Üstadım dediğiniz şekilde yaptım tepki vermedi gene acaba o küçük pinlerde hasar olmuş olabilirmi
Fotoğrafa bakıldığında herhangi bir yamulma vs. gözükmüyor. Yeşil, Mavi ve Kırmızı ile işaretlediğim pinleri ön tarafa bakacak şekilde; turuncu, mor ve beyaz ile işaretlediğim pinleri de arka tarafa bakacak şekilde taktınız değil mi? Yani arkadan ve önden bakıldığında hepsinin yazılarının okunabilmesi gerekiyor.
Anakarta sorun varsa garantiye yolli mi?
Olmazsa yarın o uzakta olan bilgisayarcıya götürün, belki o sorunu bulabilir.

Fotoğrafa bakıldığında herhangi bir yamulma vs. gözükmüyor. Yeşil, mavi ve kırmızı ile işaretlediğim pinleri ön tarafa bakacak şekilde; turuncu, mor ve beyaz ile işaretlediğim pinleri de arka tarafa bakacak şekilde taktınız değil mi? Yani arkadan ve önden bakıldığında hepsinin yazılarının okunabilmesi gerekiyor.

Tamamdır hocam yardımlarınız için tecok tessekur ederim iyi geceler olursa size haber vereceğim buradan 🙂

Fotoğrafa bakıldığında herhangi bir yamulma vs. gözükmüyor. Yeşil, mavi ve kırmızı ile işaretlediğim pinleri ön tarafa bakacak şekilde; turuncu, mor ve beyaz ile işaretlediğim pinleri de arka tarafa bakacak şekilde taktınız değil mi? Yani arkadan ve önden bakıldığında hepsinin yazılarının okunabilmesi gerekiyor.

Hocam hocam ustaa çıldıracağım güç kablosu bozukmuş bilgisayarcida taktik direk çalişti😱😱😱 adam benden 100 TL istedi kactim puahahahshs.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam yardımlarınız için tecok tessekur ederim iyi geceler olursa size haber vereceğim buradan 🙂

Hocam hocam ustaa çıldıracağım güç kablosu bozukmuş bilgisayarcida taktik direk çalişti😱😱😱 adam benden 100 TL istedi kactim puahahahshs.
Sorunu çözebilmenize sevindim, yeni güç kablosu mu aldınız?

Hocam anakartin eski sahibi R5 5600 ile kullandığı için anakartla islemci uyumlu Windows olmadığı için BIOS'a atıyor bende USB bellek olmadığı için birine Windows 10 kurdurucam 100 TL'ye sonra bismillah.

Eğer bı sorun yaşarsam konu açarım sadece azıcık cool white var oda zararsız bişey ve çok çıkmıyor takmadım kafaya ve kasa yalıtım iyi olduğu için duymuyorum

Çözüm
Windows kurdurmak için o kadar para vermenize gerek yok, arkadaşınızdan falan USB bellek ödünç alıp kendiniz kurabilirsiniz.

Windows kurdurmak için o kadar para vermenize gerek yok, arkadaşınızdan falan USB bellek ödünç alıp kendiniz kurabilirsiniz.

Biliyorum hocam ama biz yeni taşındık ve uzak bir semte taşındık çevrem yok ve bekleyemem daha fazla 3 haftadır tek tek parçaları vb bekledim çok yoruldum USB bellek alsam daha uyguna gelir ama dönüştürücüm yok

Yeni konular

Geri
Yukarı