Bilgisayarı TV'ye bağladıktan sonra açılmamaya başladı

Ozan Demir Bey

Centipat
Bilgisayarım normal bir çalışan PC. geçen gün söktüm TV'ye bagladim sonra tekrar kendi yerine aldim, aksam kapattim sabah açılmadı anakart ekraninda kalıyor. Sonra fişlerini çektim, taktim açıldı bilgisayar tekrar kapattığımda yine ayni sorun oluyor. Sebebini ya da çözümü için yardimci olursaniz cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım normal bir çalışan PC. geçen gün söktüm TV'ye bagladim sonra tekrar kendi yerine aldim, aksam kapattim sabah açılmadı anakart ekraninda kalıyor. Sonra fişlerini çektim, taktim açıldı bilgisayar tekrar kapattığımda yine ayni sorun oluyor. Sebebini ya da çözümü için yardimci olursaniz cok sevinirim.
Anakart modeli ? Ekran kartı modeli ve hangi çıkıştan televizyona bağladınız ? Müsait kameranız varsa nerde kaldığı hakkında bir resim atabilirseniz bir de iyi olur.

Düşürdün mü?
hayir düşürmedim.Anakart yanık olsa pc çalışmaz şuan pcden yaziyorum kapatıp açmak için fişini çekiyorum sonra takıp basınca açılıyor her zaman boyle amaç
Anakart modeli ? Ekran kartı modeli ve hangi çıkıştan televizyona bağladınız ? Müsait kameranız varsa nerde kaldığı hakkında bir resim atabilirseniz bir de iyi olur.
Asus m5a78l-m/usb3 ekran karti amd readon r7 200 serisi.Televizyona hdmi ile bağladim

hayir düşürmedim.Anakart yanık olsa pc çalışmaz şuan pcden yaziyorum kapatıp açmak için fişini çekiyorum sonra takıp basınca açılıyor her zaman boyle amaç

Asus m5a78l-m/usb3 ekran karti amd readon r7 200 serisi.Televizyona hdmi ile bağladim
Statik elektriklenme gibi görünüyor.

Adım 1:
-PSU güç kablonuzu sökün.
-PSU AC güç girişinden herhangi iki pini resim 1'deki gibi birbirine değdirin ve bilgisayarınızın Power düğmesine birkaç kez ard arda basın.
-Güç kablosunu yeniden takın ve deneyin yararı olmazsa adım 2'ye geçin.

Adım 2:
-Bilgisayarınızı açın ve power düğmesi ile yeniden kapatın. (Güç kablosu takılı kalsın ve varsa PSU üzerinde 1-0 (On-off) şalteri açık olsun.
-Resim 2 de attığım 3 pinli 8 numaralı CLRTC adlı 2 pin üzerinde takılı olan jumper'ı çıkartıp bir yanda bulunan bacağa takın. (Bir tarafı ortadaki pinde, diğer tarafı boştaki pine gelecek şekilde)
-5-10 saniye bekleyin ve jumper'ı yeniden eski haline getirin. Bilgisayarı açmayı deneyin. Yine aynı sorun olursa adım 3'e geçin.

Adım 3:
-Ekran kartınızı sökün ve resim 3'teki işaretlenmiş kısmı selüozik tiner yahut okul silgisi yardımıyla temizle.
-Eğer hala sorun devam ediyorsa RAM'lerini de aynı şekilde temizle ancak dikkat et. Silgi ile temizledikten sonra fırça yahut peçete yardımıyla parçaları al. Slotların içersine silgi parçacığı düşerse hiç açılmaz.

Tüm bunlara rağmen sorunun devam ediyorsa PSU ve ekran kartını kontrol et. Daha da bir sonuca varamazsan uzay montaj dene.

Dosya Ekleri

• resim 1.jpg
    resim 1.jpg
    113,2 KB · Görüntüleme: 37
  • resim 2.png
    resim 2.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 38
  • resim 3.jpg
    resim 3.jpg
    154 KB · Görüntüleme: 42
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı