Bilgisayarı zorlamak sistemi yavaşlatır mı?

Teknoblog

Hectopat
Merhaba, bilgisayarımla render alırken aynı anda oyun oynuyorum. Bu sırada işlemcim (AMD Ryzen 3700X stok soğutucu) ile işlemcim 85 derece oluyor. Bilgisayarı zorlamamın sisteme bir zararı var mıdır? Sistemi yavaşlatır mı? Teşekkürler.

Merhaba, bilgisayarımla render alırken aynı anda oyun oynuyorum. Bu sırada işlemcim (AMD Ryzen 3700X stok soğutucu) ile işlemcim 85 derece oluyor. Bilgisayarı zorlamamın sisteme bir zararı var mıdır? Sistemi yavaşlatır mı? Teşekkürler.
yavaşlar ancak tekrar düzelir, çok zorlarsanız bilgisayar zarar görebilir.

Bilgisayarı zorlamamın sisteme bir zararı var mıdır? Sistemi yavaşlatır mı? Teşekkürler.
Soğutucun yeterli değilse ısınma sonucu mavi ekrna ve çökmelere neden olursun işin de yarım kalabilir.

İşlemci 80 dereceyi geçmediği sürece istediğin kadar zorlayabilirsin. Sen 85 derece görüyorsan bence yapma. Ya o kadar yük bindirme ya da tam yükte bile yeterli soğutmayı sağlayacak bir soğutucu al.

Yeni konular

Geri
Yukarı