Bilgisayarım GTA V'te harici ekran kartını kullanmıyor

RAGNO

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda AMD R5 Graphics, R7 M340 ekran kartları ve AMD A8 işlemci var grafik ayarlarında CS:GO yüksek performans yaptığım zaman harici ekran kartını kullanmaya başladı fakat GTA'te aynı durum söz konusu değil oyun dosyalarındaki tüm uygulamaları yüksek performans yapmama rağmen R5'i kullanıyor ve ayarlayamıyor. Eklemem gereken başka bir uygulama mı var yoksa başka bir şekilde mi olacak lütfen cevaplayın. Hangi ekran kartını kullandığını görev yöneticisi - performansta gördüm R5'i %100 kullanırken R7 sıfırda. Aynı sorunu The Witcher 3 oynarken de yaşıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Kısayoluna sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştırı seçip Yüksek performans NVIDIA'ya basarak deneyebilir misin? (Düzeltiyorum NVIDIA yokmuş, yerine muhtemelen senin kartın yazıyordur.)

Son düzenleme:
Kısayolunda öyle bir seçenek çıkmıyor zaten AMD de olduğu için parçalar NVIDIA'yla ilgili bir seçenek çıkacağını sanmıyorum :)
Kısayoluna sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştırı seçip Yüksek performans NVIDIA'ya basarak deneyebilir misin? (Düzeltiyorum NVIDIA yokmuş, yerine muhtemelen senin kartın yazıyordur.)
Steam üzerinden olduğu için sadece url olarak kısayol oluşturabiliyorum o da sadece oyunu açıyor sağ clickte bir ayar çıkmıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı