Bilgisayarım harici ekran kartını kullanmıyor

Emirhan1327

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Eski bir masaüstü bilgisayarım var. Önceden sorunsuz bir şekilde harici ekran kartını kullanıyordu. Sonra masaüstü cihaza proxmox yazılımını kurdum. Biraz kullandıktan sonra tekrar Windows 10 kurdum.

Şimdi oyunlarda veya diğer yüklerde harici ekran kartını kullanmıyor.

Windows 10 güncel ve ekran kartının güncel Driver'i yüklü. Aygıt yöneticisinden ve görev yöneticisinden ekran kartını görebiliyorum.

Bir oyun açtığımda ise deli gibi kasıyor. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde harici ekran kartında hiç kullanım yok. İşlemci çok kullanılıyor.

NVIDIA görev yöneticisinden program için ayar yapmam rağmen harici ekran kartını kullanmıyor.

Yardımcı olabilecek biri var mı? :)

Şimdiden yorum yazan olursa çok teşekkür ederim.

1598436713170.png

1598436743310.png

Monitör ayarları kısmında "Grafik ayarları" kısmına tıkla ve "göz at" kısmına tıkla istediğin uygulamanın konumunu aç ve işaretle karşına performans seçenekleri çıkacak, ekran kartını seç.

Eki Görüntüle 649178
Eki Görüntüle 649179
Monitör ayarları kısmında "Grafik ayarları" kısmına tıkla ve "göz at" kısmına tıkla istediğin uygulamanın konumunu aç ve işaretle karşına performans seçenekleri çıkacak, ekran kartını seç.

Belirttiğiniz tüm ayarları yaptım.

Ama aşağıdaki gibi görüyorum ekran kartını. VMware olarak gösteriyor.

Görev yöneticisi de bu şekilde.
Bağlantı kablolarını kontrol eder misiniz? Monitörü anakarta bağlamış olabilirsiniz. Öyleyse ekran kartına bağlayın.

Ekran kartına bağlıymış :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı