Bilgisayarım harici hard diski görmüyor

Prof. G

Hectopat
Daha fazla  
www.vatanbilgisayar.com: Seagate 3,5" 2Tb Expansion Usb3.0 / Usb2.0 Harici Disk - Vatan Bilgisayar

Bu hard diski 2. El olarak arkadaşımdan aldım dış görünüşte hiçbir sorun yok fakat bilgisayara taktığım zaman (2.0 veya 3.0 denendi) bilgisayar hard diski raw olarak görüyor . Bilgisayarım > sağ tık yaptığım zaman biçimlendirmiyor fakat yönet kısmından zorda olsa biçimlendirdiğim zamanda bilgisayar donuyor.
Windows gezgini durduruldu şeklinde yazılar geliyor. Ne yaptıysam kurtaramadım son çare olarak buraya yazmayı uygun gördüm .
Ana kartım ide hard disk uyumludur .

Son düzenleyen: Moderatör:
Sata2 bir bilgisayarda daha denedim orada da takıldı , dondu . Seagate'in orj. kurtarma programlarını denedim fakat nafile hiç yardımcı olmadılar. Ayrıca hdd doktor tarzı programları da denedim :(

Başka makinada da takılması, akla ürünün arızalı olabileceğini getirmiyor mu sence?
Aldığın kişinin makinasında da dene tekrar.
Orada sorunsuz çalışırsa (tekrar denedikten sonra), daha önce verdiğim link adımlarını denersin.

Arkadaşım almış fakat 1 ay kullanmış denemek için takmış sadece 1-2 dosya atıp silmiş onları . Bende 160tlye aldım onda boş durmasın diye fakat aletin bir sorunu yok dedi. Yok dediyse inanırım , zaten eğer bozuksa getir ver dedi parayı vs. geri veririm dedi . Bozuk olmadığını var sayarak başka bir problemi olduğunu düşünüyorum.
Zira benim hard diskim ide , bu sata 3 üstelik usb ile takılıyor. En olmadı garantisini kullanırım veya kutusundan çıkartıp dahiliye dönüştürürüm .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı