Bilgisayarim mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Witium

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. 2 gün önce bilgisayarım mavi ekran vermeye başladı. Sebebini bilemem ama MSI Afterburner diye program uzerinden laptopuma overclock yaptım. Yaptığım an mavi ekran verdi, Allah Allah dedim ne oluyor. Sonra 3 4 gün sıkıntısız çalıştı ve bir daha aynı program üzerinden overclock yaptım tekrar mavi ekran verdi. 2 gün önce oturdum bilgisayarın başına ve Discord'un açıyorum mavi ekran falan veriyor. Ben de format atayım dedim, atarken mavi ekran verdi ve kurulum yarıda kaldığı için Windows'u açamadım. Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal bir problem mi çözemedim. Sorunun kaynağını öğrensem hemen bir çözüm bulacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bluescreen dpc watchdog violation.

Bluescreen Memory managament

Blue screen page fault in nonpaged area.

Laptop Lenovo l340 ideapad i5 9. Nesil.
16 GB RAM.
GTX 1650 ekran kartı.
Dipnot: 2 hafta önce RAM'i upgrade ettirdim. 8'di, 16 oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Windows yüklü mü değil mi? Yüklüyse minidump dosyalarınızı paylaşın lütfen.

Şu an Windows yüklü mü değil mi? Yüklüyse minidump dosyalarınızı paylaşın lütfen.

Şuan windows yüklü değil. Kuramıyorum da mavu ekran hatası veriyor

Yeni taktığınız RAM'i çıkarıp tekrar kurulum yapmaya çalışır mısınız? Ek olarak sisteme takılı depolama birimi sağlıklı mı? Hiç test yaptınız mı sağlığı ile ilgili?

Kanka windowsu kurarken mavi ekran hatası alıyorum onu cozebilsem dosyaları atıcam
Yeni taktığınız RAM'i çıkarıp tekrar kurulum yapmaya çalışır mısınız? Ek olarak sisteme takılı depolama birimi sağlıklı mı? Hiç test yaptınız mı sağlığı ile ilgili?
Yapamadim rami çıkarsam kurulum yapabilirmiyim laptop kullanıyorum?

Dosya Ekleri

• 20210117_142759.jpg
    20210117_142759.jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı