Bilgisayarım yavaşlıyor ve donuyor

MertEren94

Hectopat
PC ağır yük altında değilken oluyor genelde bu (tabii dropları saymıyorum) RX570 4 GB, R5 2600, 8 GB RAM, Win 10 sistemim var başta her şey normaldi ekran kartı sürücümü güncelledikten sonra kasmalar/donmalar ortaya çıktı (genelde mouse'u hareket ettirebiliyorum ve bir kere video izlerken donmuştu ses geliyordu) Oyunlarda FPS genelde normal arada drop yiyorum ve alakası olmayabilir ama oyun yükleme ekranında kalıyor (Bannerlord beta: donmuyor, sadece yükleme bitmiyor / Witcher 3'de herhangi bir sorun yok) HD Tune testi yaptım SSD'de sorun yok ama HDD'de var (sistem SSD'de) HDD sorunları:

1583876465355.png

a.JPG

Yani acaba nede sorun var PSU'da mı? GPU'da mı? CPU'da mı? Yoksa RAM'de mi? (RAM testi yaptım Windows'un kendi programından her şey yolunda gözüküyor)
Yani genelde Google falan açarken oluyor ne bileyim bir yardım edin teknobiyotiğe garantiye falan mı göndersem ne yapsam acaba?

(GPU ve CPU'yu yormadan sağlammı sağlıklı mı diye test edebileceğim bir program var mı?)

Son düzenleyen: Moderatör:
PC ağır yük altında değilken oluyor genelde bu (tabii dropları saymıyorum) RX570 4 GB, R5 2600, 8 GB RAM, Win 10 sistemim var başta her şey normaldi ekran kartı sürücümü güncelledikten sonra kasmalar/donmalar ortaya çıktı (genelde Mouse'u hareket ettirebiliyorum ve bir kere video izlerken donmuştu ses geliyordu) oyunlarda FPS genelde normal arada drop yiyorum ve alakası olmayabilir ama oyun yükleme ekranında kalıyor (bannerlord beta: Donmuyor, sadece yükleme bitmiyor / Witcher 3'de herhangi bir sorun yok) HD Tune testi yaptım SSD'de sorun yok ama HDD'de var (sistem SSD'de) HDD sorunları:

1583876465355.png

a.JPG

Yani acaba ne de sorun var PSU'da mı? GPU'da mı? CPU'da mı? Yoksa RAM'de mi? (RAM testi yaptım Windows'un kendi programından her şey yolunda gözüküyor)
Yani genelde Google falan açarken oluyor ne bileyim bir yardım edin teknobiyotiğe garantiye falan mı göndersem ne yapsam acaba?

(GPU ve CPU'yu yormadan sağlammı sağlıklı mı diye test edebileceğim bir program var mı?)

Ekran kartı driveri yükledikten sonra sorunların olduğunu yazmışsınız. Eski sürüme geri döndürün ekran kartını sorununuz düzelir büyük ihtimalle AMD'nin driver bugları bu dönemde biraz fazla olmaya başladı. Oda çözmezse sorununuzu bir temiz format atın. En son garantiye yollarsınız çözülmezse.

Merhaba kardeşim bu programı indir bana özelden yaz senin bilgisayara bağlanıp sorunu çözeceğim kısa sürede benim sistemde AMD sorunun neden kaynaklandığını biliyorum insanlara yardım etmeyi seviyorum.

Merhaba kardeşim bu programı indir bana özelden yaz senin bilgisayara bağlanıp sorunu çözeceğim kısa sürede benim sistemde AMD sorunun neden kaynaklandığını biliyorum insanlara yardım etmeyi seviyorum.
Teamviewer biliyorum dostum olmadı öyle yaparız ama neden olduğunu söyler misin önce belki bende bir çözüm bulabilirim...
HDD'yi çıkar ve aynı yavaşlamalar var mı diye bak.
Onu da deneyebilirim aklımdaydı zaten o yöntem...
Ekran kartı driveri yükledikten sonra sorunların olduğunu yazmışsınız. Eski sürüme geri döndürün ekran kartını sorununuz düzelir büyük ihtimalle AMD'nin driver bugları bu dönemde biraz fazla olmaya başladı. Oda çözmezse sorununuzu bir temiz format atın. En son garantiye yollarsınız çözülmezse.
Driver'ı geriye AMD'nin kendi programından nasıl dönüştürebilirim eğer öyle olmazsa ve diğer arkadaşların yazdıkları da olmazsa garantiyi deneyeceğim.
Bi temiz kurulum çekmeyi dene ya da arkadaşımızın dediği gibi HDD'yi çıkar bir kontrol yap.
Format son çare.
PC ağır yük altında değilken oluyor genelde bu (tabii dropları saymıyorum) RX570 4 GB, R5 2600, 8 GB RAM, Win 10 sistemim var başta her şey normaldi ekran kartı sürücümü güncelledikten sonra kasmalar/donmalar ortaya çıktı (genelde Mouse'u hareket ettirebiliyorum ve bir kere video izlerken donmuştu ses geliyordu) oyunlarda FPS genelde normal arada drop yiyorum ve alakası olmayabilir ama oyun yükleme ekranında kalıyor (bannerlord beta: Donmuyor, sadece yükleme bitmiyor / Witcher 3'de herhangi bir sorun yok) HD Tune testi yaptım SSD'de sorun yok ama HDD'de var (sistem SSD'de) HDD sorunları:

1583876465355.png

a.JPG

Yani acaba ne de sorun var PSU'da mı? GPU'da mı? CPU'da mı? Yoksa RAM'de mi? (RAM testi yaptım Windows'un kendi programından her şey yolunda gözüküyor)

Ve bunlar küçük donma yavaslamalar falan değil cidden kendimi kesesim geliyor iyi bir sistemin var ama sadece PC'yi kapatmam neredeyse 15 dakika alıyor her şey yavaş ve iğrenç olmaya başladı!

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı