Bilgisayarıma format atmadan bilgileri nasıl silebilirim?

Meggy

Kilopat
Bilgisayarımı yarın satacağım için bilgileri silmek istiyorum. Alıcı oyunların olmasını istedi. Format da atmak istemiyorum. İnternetten bulduğum format dosyaları format esnasında bozuk çıkıyor, format gerçekleşmiyor. C'yi sildiğimle kalıyorum. PC açılmıyor daha sonrasında işletim sistemi kalmadığı için. Formatsız Google giriş bilgileri, sitelere giriş bilgilerimi, PC'de kayıt ettiğim bilgileri nasıl silebilirim? Alıcı tekrardan Google kurduğunda bilgilerim karşısına çıksın istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD Low Level Format Tool ve benzeri programlar kullanın. Disk kapasiteniz ne kadar büyükse işlemin bitmesi o kadar uzun sürecektir.
Program işlemini bitirdiğinde kurtarma programı ile silinmiş dosyaların geri getirilmesi neredeyse imkansızlaşır.

Tüm bilgilerinizi silmek için Cleaner kullanarak tüm uygulamaları seçin ve temizleyin.

Kayıtlı Google hesabını kaldır sonra Chrome > Ayarlar > Gelişmiş > Şifreler ve Formlar'a tıkla;
Oradaki tüm kayıtlı şifreleri sil. Ardından yukarda tarama verilerini temizleye tıklayıp;
Gelişmiş sekmesinden > Zaman aralığını "Tüm zamanlar" yapıp kutucuklardaki tüm tikleri işaretleyip verileri temizle deyin. Son olarak en altta sıfırla ve temizle sekmesine gelip;
"Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin" seçeneğini seçin chrome tamamdır.

Bilgisayar ismini değişip arama kısmına cmd yazın. Yönetici olarak çalıştırıp şu komutları girin;
slmgr /upk
slmgr /cpky

Kayıt anahtarını da silmiş oluyorsunuz. Özel dosyalarınızı da sildikten sonra satışı gerçekleştirin (y)

Kayıtlı Google hesabını kaldır sonra Chrome > Ayarlar > Gelişmiş > Şifreler ve Formlar'a tıkla;
Oradaki tüm kayıtlı şifreleri sil. Ardından yukarda tarama verilerini temizleye tıklayıp;
Gelişmiş sekmesinden > Zaman aralığını "Tüm zamanlar" yapıp kutucuklardaki tüm tikleri işaretleyip verileri temizle deyin. Son olarak en altta sıfırla ve temizle sekmesine gelip;
"Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin" seçeneğini seçin chrome tamamdır.

Bilgisayar ismini değişip arama kısmına cmd yazın. Yönetici olarak çalıştırıp şu komutları girin;
slmgr /upk
slmgr /cpky

Kayıt anahtarını da silmiş oluyorsunuz. Özel dosyalarınızı da sildikten sonra satışı gerçekleştirin (y)
Çok teşekkür ediyorum size deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı