Bilgisayarımda donma

DAYI 95

Hectopat
Daha fazla  
Tam olarak olay şöyle oluyor; masaüstünde mouse 2, 3 saniyelik donuyor, Windows arayüzü (başlat vs.) donuyor geri düzeliyor gibi oluyor videolarda sesler takıla takıla bozuk bir şekilde oynatıyor sistemi yeniden başlat diyorum kapanma yerinde takılıyor kasanın güç tuşuna basılı tutarak zorla kapamak zorunda kalıyorum tekrar açtığımda düzeliyor sonra kapat aç yapıyorum tekrar aynı olaylar oluyor bilgisayara. Eskiden böyle bir sorunum yoktu da Windows 10 2004 güncellemesini yaptıktan sonra olduğundan şüpheleniyorum ya da bilgisayar virüs bulaşmış olabileceğinden.

İlk önerim varsa bir düzgün çalışan tarihe makineyı geri almak. Yoksa bu günlerde özellikle SSD'li makinelara format atmak problem çözmekten çok daha çabuk oluyor bence de.
Tabi PC'de çok fazla program yüklü ise onları yeniden yüklemek problem.

İlk önerim varsa bir düzgün çalışan tarihe makineyı geri almak. Yoksa bu günlerde özellikle SSD'li makinelara format atmak problem çözmekten çok daha çabuk oluyor bence de.
Tabi PC'de çok fazla program yüklü ise onları yeniden yüklemek problem.

Cihazımda üç tane disk sürücüsü var. İşletim sistemim SSD üzerine kurulu , Oyunlarım öbür disklerde yani format atarsam bir sıkıntı çıkmaz benim için. Benim endişem cihazın donanımsal bir sorunu olabileceği ile alakalı ihtimal.
Kurtarma seçeneklerinden format attım sorun hala devam etmekte

Son düzenleme:
Evet formattan sonra donanımı taramak gerek artık. İşlemci, RAM, VGA problemli mi sırayla test etmek gerek. Bunun da en hızlı yolu bilgisayarcıya götürmek gibi.

Sorunu şöyle çözmeyi başardım sanırım ; Cihazı 1909 sürümlü güncellemesine geri çevirdim şu an alet düzgün çalışıyor. Bunu yaparken Rufus programını kullanarak sıfır kurulum yaptım. Hayatımda bir Windows güncellemesinin bilgisayara bu denli sıkıntı çıkardığına hiç tanık olmamıştım. 2004 sürümü hala çok sorunlu.

Sorunu şöyle çözmeyi başardım sanırım; Cihazı 1909 sürümlü güncellemesine geri çevirdim şu an alet düzgün çalışıyor. Bunu yaparken Rufus programını kullanarak sıfır kurulum yaptım. Hayatımda bir Windows güncellemesinin bilgisayara bu denli sıkıntı çıkardığına hiç tanık olmamıştım. 2004 sürümü hala çok sorunlu.

E tamam ilk öneri çözmüş problemi. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı