Bilgisayarımda hiçbir oyun düzgün çalışmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Umbrella

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 veya 3 ay önce yeni bir bilgisayar aldım Intel(R) Core(TM) i5-10400F CPU @ 2.90GHz 2.90 GHz GTX 1650 4 GB DDR6
Oyunlarımı hiçbir sıkıntı olmadan oynayabiliyordum ancak bir gün Orcs Must Die 3 diye bir oyun aldım, oyunu yarım saat oynadıktan sonra crash verdi hatayı detaylı hatırlamıyorum oyunu iade ettim. Sonra fark ettim ki bilgisayarımdaki bütün oyunlar hata veriyor sadece bir tane oyun var onu da fazla oynamıyorum. İlk başlarda Dying Light oynarken hata vermeye başladı 10 dakika falan oynadıktan sonra Resize buffer failed device removed device: Hung diye bir error veriyordu. Sonra buna çözüm ararken diğer oyunlar da farklı farklı errorlar vermeye başladı. Kimi hiç açılmıyor kimi oynadıktan 2 dakika sonra çöküyor kimi ise açılıyor ama arkada sadece müzik oynuyor ama hiçbir şey göremiyorum. Birkaç kere ekran kartımı kaldırıp GeForce Experience'tan geri yükledim ama bir türlü faydası olmuyor. Bildiğiniz bir çözüm var mı? Çoğu çözümü denedim (DDU'dan ekran kartımı silip tekrar yükledim, Windows'u baştan yükledim yani yeniledim, ekran kartımı güncelledim).

Anakartta bir sıkıntı olcağını sanmıyorum. @PhemiusTR arkadaşında dediği gibi temiz bir format işi çözecektir.
sanırım çözüm bu. C:'ye indirdiğim her şeyi D ye atarsam D' deki bilgiler duaracak değil mi? Bilgisayarıma refresh attığımda tüm oyunlarımın dosyası olmasına rağmen tekrar indirmekle uğraştım.

Sanırım çözüm bu. C:'ye indirdiğim her şeyi D ye atarsam D'deki bilgiler duaracak değil mi? Bilgisayarıma Refresh attığımda tüm oyunlarımın dosyası olmasına rağmen tekrar indirmekle uğraştım.

Uygulamaların dosyasını tak diye kopyalayıp D diskine atarsan çalışmazlar. Ancak internetten falan bakıp oyunlarını yedekleyebilirsin. Steam veya Epic Games oyunlarını. Ayrıca saklamak istediğin belgeleride D diskine at. Ve kesinlikle format atarken bütün diskleri sıfırlama. Sadece C diskini biçimlendirip oraya kurulum yap.(Yedeklediğin dosayaların gitmesini istemiyorsan)

Anakartta bir sıkıntı olcağını sanmıyorum. @PhemiusTR arkadaşında dediği gibi temiz bir format işi çözecektir.

Uygulamaların dosyasını tak diye kopyalayıp D diskine atarsan çalışmazlar. Ancak internetten falan bakıp oyunlarını yedekleyebilirsin. Steam veya Epic Games oyunlarını. Ayrıca saklamak istediğin belgeleride D diskine at. Ve kesinlikle format atarken bütün diskleri sıfırlama. Sadece C diskini biçimlendirip oraya kurulum yap.(Yedeklediğin dosayaların gitmesini istemiyorsan)
zahmet olmazsa buradaki hangi dosyaları D'ye atmam gerektiğini söyler misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-30_160337.png
    resim_2021-07-30_160337.png
    123,6 KB · Görüntüleme: 19
Zahmet olmazsa buradaki hangi dosyaları D'ye atmam gerektiğini söyler misiniz?

Hocam sadece Steam ve galiba LoL veya Valorant oynuyorsunuz Riot Games dosyasını aktarın. Daha sonra format işlemi bitince oyunları aktif hale getirirsiniz. Bir de Games dosyasında oynadığınız bir oyun varsa onu yedekleyin.

Bence ben bu bilgisayarı ilk bir tamirciye götüreyim o anlasın ne olduğunu.

Siz bilirsiniz. Ayrıca tamirciden Windows kurmasını isteyebilirsiniz diyeceğim ama PC tamircisi = KMSpico o yüzden vazgeçiyorum. Ayarlardan Windows'u sıfırlayabilirsiniz. Temiz kurulum kadar sağlıklı olmaz ama işinizi çözebilir. Hem bakarsınız formata gerek kalmaz tamir ile sorun çözülür.

Geri
Yukarı