Bilgisayarımda kaçak olup olmadığını anlama

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhabalar, 2 ay önce kendi ellerimle yeni bilgisayarımı topladım (İlk kez kendim topladım). Kulaklıklığımı ise arka panele taktım. Kulaklığımdan bariz cızırtı geliyordu, çok umursamadım çünkü ses binince cızırtı duyulmuyordu. Sorun şu ki fareyi oynattığımda ya da klavyeye bastığımda bariz bir şekilde ses artıyor. Ben oyuna girerken işlemciyi Windows'tan yüksek güç modunda alıyorum, günlük kullanımda ya da çekirdek bazlı kullanımda ise işlemciyi düşük voltaj ile 2.2 GHz'e sabitliyorum. Bugün yine kulaklık cızırdarken işlemci voltaj ve frekansını düşürdüğüm zaman cızırtının neredeyse 0A indiğini gördüm. O an jeton düştü. Araştırdım anakart değmesi olabilir denmiş, eğer arka plakada bir sıkıntı yoksa anakart kasaya değmiyor neredeyse %100 eminim. Yükseltme vidaları gayet yerli yerinde. Ancak PSU kablolarını kasanın alt kısmına tepiştirdim, Molex'ler çoğaltıcılar fan kabloları vs... Takılı olmayan kablolar böyle bir elektrik kaçağı yapabilir mi? Başka şüphesi olan var mı? Biraz dağınık anlattım affınıza sığınıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı