Bilgisayarımdaki Tüm Ram'i Kullanamıyorum

Windows 8.1'de var mı bilmiyorum ama Windows 7 Starter gibi sürümlerde RAM sınırlaması vardı. Birde RAM'leri aynı alsaydınız.

Bende onu düşündüm bu sabah attım Windows 8 64 bit Windows 7 vardı ondada aynı sorun vardı dedim belki Windows 8 yüklesem düzelir yine düzelmedi.

Bazı donanım,işlemler için ayrılmış performansı olumlu etkileyen bir ayrıntı. Zaten oyunlarda RAM belleğin hepsini kullanıyorsunuz.

Donanıma ayırdığını duşunmuyorum. Taktığınız 2 ram hakkında detaylı bilgi verir misiniz? Birde anakart vista destekliyor ilgisi olabilir mi bilmiyorum.

Ramlerin 2 side 800 mhz birisi Kingston 2GB Digeri hydrepid die bi markaydı sanırım 2 GB

Donanıma ayırdı diyorsunuz da hangi donanıma ekran kartı harici zaten onboard da yok. Bence ramler uyumsuz çalışıyor ya da bios dan ayar falan lazım.

Tam olarak bilmiyorum işte bi çözümü olmalı ya yardım bekliyorum.Donanıma ayırdı diyorum resime bakarak diyorum arkadaşıma sordum onun normal 4gb görünüyormuş onda donanıma ayrılan kısmı 2mb mış http://i.hizliresim.com/glrGQZ.png

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…