Bilgisayarımı açtıktan bir süre sonra internet bağlantısı kopuyor

sulaa

Hectopat
Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve bazı zamanlarda internette kopma yaşıyorum. Bu sorun sadece benim bilgisayarımda mevcut garip bir şekilde. Bilgisayarı ve interneti bir süre kullanıyorum sonra internet bağlantım kesiliyor. Modemi kontrol ettiğimde bazen güç ışığı dahil hiçbir ışığı yanmıyor. Modemi kapatıp açınca düzeliyor. Bilgisayarı açmadığım zamanlarda bağlantıda herhangi bir kopma yaşanmıyor. Ethernet kablosunu farklı girişlere taktığımda da sorun devam ediyor. Sebebi ne olabilir nasıl çözebilirim? TurkNet kullanıyorum.

" Modemi kontrol ettiğimde bazen güç ışığı dahil hiçbir ışığı yanmıyor " Modeminiz bozuk sanki.

" Modemi kontrol ettiğimde bazen güç ışığı dahil hiçbir ışığı yanmıyor " Modeminiz bozuk sanki.
Mümkün tabii ama 3 hafta kadar bilgisayarı hiç açmamıştım. O dönemde hiç kopma yaşamadık.

Modemi kapat ve yarım saat sonra yeniden aç. Veya resetle.
Denedim ancak işe yaramadı diğer slota taktım kablomu o da işe yaramadı.

Sorununuz modemle ilgili görünüyor. TurkNet'in verdiği modemse arayın, gelip bakmalarını isteyin, sorunları anlatın.
Evet onların verdiği modemdi. destek kaydı oluşturduk bir iki ayarlama yaptık dediler ama devam etti bunu talep ederek tekrar kayıt açtırayım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı