Bilgisayarımı sıfırlayamıyorum

Pr4sident

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı sıfırlarken benden Secure Boot'u kapatmamı diğer OS'lar kısmından kurmak istiyor ben ise bunu açtığımda aslında bu HDD'yi kullanacağım yan bilgisayarda Windows'u açamıyorum çünkü onun anakartı eski olduğu için BIOS'u da eski ve onda Secure Boot seçeneği yok. buradan Secure Boot'u kapatmadan kurmanın bir yolu var mıdır?

N ye basınca Rufus bana MBR formatında indirmemi istedi dosyayı sorun yaşadığımı söyleyerek MBR nedir tam olarak

Dosya Ekleri

• 16777659763893414676865041050113.jpg
    16777659763893414676865041050113.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Bilgisayarımı sıfırlarken benden Secure Boot'u kapatmamı diğer OS'lar kısmından kurmak istiyor ben ise bunu açtığımda aslında bu HDD'yi kullanacağım yan bilgisayarda Windows'u açamıyorum çünkü onun anakartı eski olduğu için BIOS'u da eski ve onda Secure Boot seçeneği yok. Buradan Secure Boot'u kapatmadan kurmanın bir yolu var mıdır?

N ye basınca Rufus bana MBR formatında indirmemi istedi dosyayı sorun yaşadığımı söyleyerek MBR nedir tam olarak.

GPT UEFI sistemler MBR UEFI olmayan sistemler için.

Secure Boot yoksa büyük ihtimalle UEFI değildir anakartınız dolayısıyla MBR seçmeniz doğru olacaktır.

Secure Boot yoksa büyük ihtimalle UEFI değildir anakartınız dolayısıyla MBR seçmeniz doğru olacaktır.

Benden GPT formatında kurmam için Secure Boot'u kapatmamı istiyor hiç ayar yapmadan kurmam için MBR gerekiyormuş şimdi MBR kurmayı deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı