Bilgisayarımın kaç mouse Hz'ini desteklediğini nasıl öğrenebilirim?

Mouse'unun kendi uygulamasını indirip, indiriliyse girip biraz kurcalayınca bulabilirsiniz.

Benim deneyimlediğim kadarı ile farenin Hz değeri, bilgisayarın güç tüketimi ile doğru orantıda. Corsair Dark Core RGB Pro SE mouse kullanıyorum. 2000 Hz - 0.5 ms yapmak istediğim zaman "Bu durum bilgisayarınızda fazla güç tüketimine sebep olabilir. Onaylıyor musunuz?" diyor.

Buradan yola çıkarak demeliyim ki, farenin Hertz değerini yüksek tut, fakat oyunlarda sorun yaşamaya başlarsan onu yavaş yavaş düşür.

Benim deneyimlediğim kadarı ile farenin Hz değeri, bilgisayarın güç tüketimi ile doğru orantıda. Corsair Dark Core RGB Pro SE mouse kullanıyorum. 2000 Hz - 0.5 ms yapmak istediğim zaman "Bu durum bilgisayarınızda fazla güç tüketimine sebep olabilir. Onaylıyor musunuz?" diyor.

Buradan yola çıkarak demeliyim ki, farenin Hertz değerini yüksek tut, fakat oyunlarda sorun yaşamaya başlarsan onu yavaş yavaş düşür.
1000-0,1ms oyunda donma yaparmı.
O bilgisayar ile değil, mouse ile ilgili.
Mouse modelin nedir?
O bilgisayar ile değil, mouse ile ilgili.
Mouse modelin nedir?
Alcam steelseries Rival 3 yada razer viper mini.

1000-0,1ms oyunda donma yaparmı.
Yapar, En basit şekilde bütün açık sekmeleri kapat ve görev yöneticisini aç.
Görev yöneticisinde üst kısımda performans yazıyor ona bas.
Daha sonra hiç birşey yapmadan bekle ve Cpu kullanımına bak % kaç.
Daha sonra Mouseni kımıldat ve Cpu % kaçtan kaça çıkıyor bak.
İnanmıyorsan mousenin hzsini en düşüğe çek, bir defa öyle hareket ettir, çok değişiklik olmaz.
Bir de Arttırıp dene.
İyi şaşırmalar :)

Geri
Yukarı