Bilgisayarımın kontrol edilmesi

Krantan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu forumdan bir arkadaştan Steam paylaşımlı hesap aldım. İndirmeye bıraktım ve geldiğimde bilgisayarım kontrol ediliyordu, çoğu oyun silinmişti. Hemen kapadım ve tekrar açıp Avast ile tarattım tehdit bulmadı. Bu durumun Steam aile paylaşımından olduğunu düşünüyorum, daha önce başına böyle bir şey gelen var mı? (başka bir forumda hakaretten ban yemişim)

Hocam bende anlamadım, hiçbir güvenlik ihlali yapmadım. Aklıma ilk olarak Steam geldi. Virüs olarak değil ama belki aile paylaşımında kontrol özelliği vs vardır.

Aile paylaşımında öyle bir özellik yok. Birinden hesap almak gibi. Steam'de zaten virüslü bir uygulama olamaz adamlar kontrol ediyor. Kaspersky ve Malwarebytes ile de bir taratın bir ihtimal Avast bulamamış olabilir.
İllaki virüs olmasına gerek yok, "Steam link" üzerinden bu tür işlemler yapılabiliyor.

Aile paylaşımına bu dahil mi?

Bilmiyorum, denemedim.

Ayrıca, ben buradan hesabı satın almış diye anladım. Bu nedenle hesaba erişimi olan herhangi birisi "Steam Link" bağlantısı kurabilir.
Yani sizce böyle bir şey olabilir ? Virüs programları ile tarama yapıyorum bir şey çıkmıyor. Bu arada doğru anlamışsınız, indirmeyi başlattığım zaman oldu.

Yani sizce böyle bir şey olabilir ? Virüs programları ile tarama yapıyorum bir şey çıkmıyor. Bu arada doğru anlamışsınız, indirmeyi başlattığım zaman oldu.
Evet, mümkün. Şahsen ben, bilgisayar başına geçmeye üşendiğim zamanlarda birkaç işimi "Steam Link" aracılığıyla hallediyorum. Ayrıca şunu bilin, "Steam Link" bilgisayara tam erişim sağlar.

Evet, mümkün. Şahsen ben, bilgisayar başına geçmeye üşendiğim zamanlarda birkaç işimi "Steam Link" aracılığıyla hallediyorum. Ayrıca şunu bilin, "Steam Link" bilgisayara tam erişim sağlar.
Kesinlikle steamdan olmuştur o zaman hocam, teşekkür ediyorum. Steam hesabı alacak arkadaşlara dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı