Bilgisayarın Çalışmasına Rağmen Görüntü Gelmeme Sorunu

Literary.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben evde yokken kuzenim bilgisayarla bayağı uğraşmış. Sanırım kasa açma tuşuna defalarca basmış. Şu an kasa çalışıyor, kasanın tüm ışıkları yanıyor ama bilgisayar ekranında sinyal yok yazısı var. Ekran kartım sağlam bi' kart 700 TL falan. Yanmış olabilir mi sizce? Kablolarını falan kontrol ettim takılıydı hepsi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ara sıra bende de oluyor. Tahminimce şu iki şeyden biri olabilir: Kablonuz kalitesiz. Yada ekran kartını yakmış her ne yaptıysa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat belki de gözden kaçırdığınız bir detay vardır. Bizim PC baya eski, VGA kullanıyorduk. Ara sıra sebepsiz yere görüntü gelmiyordu. Naptığımı bilmeden rastgele adımlar yürütüyordum sorun geçiyordu. Rastgele adım derken kasayla felan hiç uğraşmam, kabloyu çıkar tak, bilgisayarı kapat aç felan. Ama bir çözüm daha vardı, kabloyu monitörden çıkarıp başka bir şeye, laptop gibi başka birşeye bağlıyordun ama bilgisayardan çıkarmıyordun. Diğer ekrana görüntü geliyordu. Sonra tekrar monitöre takınca düzeliyordu. Ama bu bende oluyordu. Dediğim gibi gözden kaçırdığın bir detay olup olmadığını kontrol et, her ihtimali.

Bilgisayar özellikleriniz nelerdir?
Adım 1 bilgisayarınıza bağlı olan tüm bağlantıları elekrtik ve görüntü hariç söküp bilgisayarınızı çalıştırın. Monitörünüze doğru giriş arayüzünün seçili olduğundan emin olunuz. Görüntü gelmiyorsa adım 2 ye geçiniz.
Adım 2 bilgisayarınızda ekran kartınızı söküp varsa dahili bağdaştırıcıdan görüntü almayı deneyiniz. Görüntü yoksa adım 3 e geçiniz
Adım 3 Sistemdeki bellekleri yerinden söküp altın kısımları silgiyle silip slotları da diş fırçasıyla fırçaladıktan sonra yerine takınız. Görüntü gelmemesi durumunda adım 4 e geçiniz.
Adım 4 BIOS pilini ve güç bağlantısını söküp 5 dk bekleyin. Ardından sistemi açınız.

ram dual kanal ise birini çıkar , tek tek takıp görüntü almayı dene malum bazı anakartlar aynı model ve marka olmadığı sürece görüntü vermiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı