Bilgisayarın Donması

YusufCertel

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım oyun oynarken bazen yeni açıldığında bazende müzik dinlerken donuyor. Uzun süredir bu sorunu yaşıyorum. HDD ve RAM'i test ettim. Bir şey çıkmadı. Farklı ekran kartı takıp da denedim fakat yine aynı sonucu yaşadım. Bir tanıdığım anakartı test etmem gerektiğini söyledi. Anakartımı nasıl test edebilirim?

Anakart yazılımsal değil donanımsal bir araçla test edilir. Bu işlem için özel anakart test kartları bulunmaktadır. Yukarıdaki bilgileri sağlamanız sorununuzu çözmemizde yardımcı olacaktır.
Peki bilgisayarıma format atacağım. Windows 8.1 veya Windows 10. Sizce hangisi atmalıyım?

HDD'yi hangi program ile test ettiniz? Temiz Windows 10 kurulumu yaptınız mı? Ayrıca sisteminiz nedir belirtir misiniz?

HDD'yi hangi program ile test ettiniz? Temiz Windows 10 kurulumu yaptınız mı? Ayrıca sisteminiz nedir belirtir misiniz?
HD tune pro ile diskimi test ettim. Sıkıntı çıkmadı. Temiz windows 10 kurulumu yapıp işlemci ve ekran kartıma göre sitesinden driverlarını da yükledim. Fakat donma sorunu yine aldım. Sistemim AMD Radeon 3.5 Ghz. Ram 4GB DDR3. Ekran kartı Sapphire HD 6850. Anakart MSİ 970A-G46. 1TB HDD disk.

file:///C:/Users/Yusuf/Desktop/DESKTOP-1QEKJDV.html

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı