Bilgisayarın düşmesi ilerde soruna yol açar mı?

yh57

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba beyler. Benim yaklaşık 4-5 yıllık bir dizüstü bir bilgisayarım vardı kardeşime verdim oyun oynasın diye. 13-14 yaşlarında birden çok sinirlendi ve benim dizüstüyü çok sert bir şekilde yere attı. Aldım bilgisayarı açtım ekranın durumu vahimdi ancak bilgisayar açılmıştı. Bende PC’yi alıp bir monitöre VGA ile bağladım ve bilgisayar sorunsuz çalışıyordu. Şimdi sorum bilgisayar şu anda çalışıyor ancak ilerde bir problem olur mu arkadaşlar? HDD’nin bozulması PSU’nun patlaması gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Sabit diskiniz çalışır durumda olmadığından okuma/yazma kafasının, çarpmanın etkisiyle hareket ederek plakaya zarar verme olasılığı düşüktür.

Merhaba beyler. Benim yaklaşık 4-5 yıllık bir dizüstü bir bilgisayarım vardı kardeşime verdim oyun oynasın diye. 13-14 yaşlarında birden çok sinirlendi ve benim dizüstüyü çok sert bir şekilde yere attı. Aldım bilgisayarı açtım ekranın durumu vahimdi ancak bilgisayar açılmıştı. Bende PC’yi alıp bir monitöre VGA ile bağladım ve bilgisayar sorunsuz çalışıyordu. Şimdi sorum bilgisayar şu anda çalışıyor ancak ilerde bir problem olur mu arkadaşlar? HDD’nin bozulması PSU’nun patlaması gibi?
Sanmıyorum ancak HDD'nizi HD Tune programı ile bir kontrol ettirin. Bir de eğer yapabilirseniz bilgisayarı açıp RAM'ler ve işlemci/ekran kartı soğutucuları yerinden oynamış mı diye bir bakın.

Sanmıyorum ancak HDD'nizi HD Tune programı ile bir kontrol ettirin. Bir de eğer yapabilirseniz bilgisayarı açıp RAM'ler ve işlemci/ekran kartı soğutucuları yerinden oynamış mı diye bir bakın.
Hocam sağolun tavsiyeniz için HDD'yi kontrol ettim sıkıntısı yok yukarıda yazmayı unutmuşum ama kardeşim bilgisayarı altında soğutucu varken yere atmış bilgisayara hasar gelmemesinin sebebi büyük ihtimalle altındaki soğutucu ile beraber yere atılması bilgisayar bugüne kadar sorunsuz çalıştı sorun olduğunu sanmıyorum tekrar teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı