Bilgisayarın fanları dönüyor ancak sinyal yok hatası veriyor

kingslayer14

Decapat
RAM
2gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 500 GB hdd
Ekran kartı
dahili ekran kartı
Anakart
pegatron
İşlemci
intel pentium e6700
Bilgisayarım 12 yıllık 5 yıldır kullanmıyorum. 5 yıl önce olmuştu ama yapmaya çalışmamıştım. Ev internetini komşu ile ortak kullanıyorduk. Sonra başka bir yere taşındığı için internetimiz gitti, bilgisayarı sadece USB ile film izlemek için kullanıyordum. Bir sabah bilgisayar çalıştığı halde ekran sinyal vermiyordu ama fanların hepsi dönüyordu. PSU'dan da cızırtı gibi ses geliyor pc ister çalışmasın ister çalışsın. Ne yapmalıyım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir şeymi demek istediğiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir şey mi demek istediğiniz.

Güzel açıklamış adam ama bende işlemci fanı egzoz fanı PSU fanı hepsi çalışıyor PSU'dan ses geliyor. 1 tane RAM'im var RAM'i cikardim diğerine taktım olmadı. PSU'yu önceden bilgisayarcida değiştirmiştim başka bir zamanda bozulmuştu ama hiç çalışmıyordu o zaman.

Güzel açıklamış adam ama bende işlemci fanı egzoz fanı PSU fanı hepsi çalışıyor PSU'dan ses geliyor. 1 tane RAM'im var RAM'i cikardim diğerine taktım olmadı. PSU'yu önceden bilgisayarcida değiştirmiştim başka bir zamanda bozulmuştu ama hiç çalışmıyordu o zaman.

RAM'ların pinlerini silgiyle biraz silin belki düzelir.

Denedim de sonuç aynı önceden PSU'su kısa devre yapmıştı bilgisayarcıya götürüp yeni PSU taktırmıştık sorunu yoktu yine bozuldu galiba.
Tek PSU da olmayabilir, sistem güçö alıyor fakat siyahta bekletiyorsa donanım bozuk olur ya da kısa devre yapmış olabilir, herhangi bir bileşen, fark etmez.

Tek PSU da olmayabilir, sistem güçö alıyor fakat siyahta bekletiyorsa donanım bozuk olur ya da kısa devre yapmış olabilir, herhangi bir bileşen, fark etmez.

Ne yapmamı önerirsiniz zaten yeni bilgisayar alacağım ama bunu şimdilik bir kenarda durmasını istiyorum belki satarım parçalarını ya da bilgisayar alana kadar oyun oynamak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı