Bilgisayarın fişi çekilirse sorun oluşur mu?

Yahyabeyy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem yeni. PSU MSI 650BN mdeli. SSD var 2 defa annem prizden fiş çekti yani yanlışlıkla oldu ama sıkıntı yaratır mı? Moralim bozuldu bir de yaz ayında çalışıp almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem yeni. PSU MSI 650bn mdeli. SSD var 2 defa annem prizden fiş çekti yani yanlışlıkla oldu ama sıkıntı yaratır mı? Moralim bozuldu bir de yaz ayında çalışıp almıştım.

Bende sürekli bu tarz şeyler oluyor donanımlara zarar gelmiyor ama yine de yapmamak lazım.

Ani güç kesintileri sıkıntı yaratabilir. Fişi çekerek kapatmayı alışkanlık haline getirmeyin.

Hocam bir şey olmamıştır çok yüksek ihtimal ama bunu hep yapmamak gerek. Uzun vadede depolama birimlerine zarar verebilir. Bilgisayarın yakınında değilken açık bırakmamaya çalışın ki anneniz fişini çekmesin açıkken.

HD Tune veya Hard Disk Sentinel işe yarar mı ne alemde diye? Sizin görüşünüz nedir arkadaşlar?

Sık tekrarlanırsa yaratabilir. Tekte de yaratabilir. Şans işi biraz.

Yani 2 defa oldu, ben de tedirginleştim. Yani düşünsene 3 ay çalışıp PC alıyorsun bozuluyor sonra. Yani demek istedigim 2 defadan bir şey olur mu?

Ben bilgisayarımı arkasındaki şaltere basıyorum o zaman bir şey olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…