Bilgisayarın fişini gece çekmek zararlı mı?

fdhgsd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bilgisayarımın fişini gece çıkartsam sorun olur mu? Yoksa hep prize takılı mı kalsın? Bazıları fişi gece çekin, bazıları ise sorun olmaz demişler. Bazıları PSU anahtarını kapatın demişler, bazıları PSU anahtarı bozulur demiş. Kafam çok karıştı. En sorunsuz şekilde nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben bilgisayarımın fişini gece çıkartsam sorun olur mu? Yoksa hep prize takılı mı kalsın? Bazıları fişi gece çekin, bazıları ise sorun olmaz demişler. Bazıları PSU anahtarını kapatın demişler, bazıları PSU anahtarı bozulur demiş. Kafam çok karıştı. En sorunsuz şekilde nasıl halledebilirim?

Benim de merak ettiğim bir soru fakat her gece yatmadan önce prizi çekiyordum sebebi kulaklık mouse klavye RGB'ler yanıyordu BIOS'tan ayarı varmış kapatmıştım düzelmişti uzun zamandır fişlerini çekmiyorum eğer uzun süre evde kalmayacaksam çekiyorum fişini elektrik kesintisi veya anlık voltaj artışı ile parçalara zarar gelebilir.

Gece fazla güç tüketmez mi?

Çalışmayan bilgisayar nasıl güç tüketir?

Yaşadığım yerde gece sık sık elektrik gidip geldiği için kablosunu çekiyorum mecburen. Konu komşunun sürekli buzdolabı, televizyonu vs. bozulup duruyor bu kesintilerden dolayı. Sizin bölgenizde yoksa böyle sorunlar çekmeseniz de olur kablosunu.

Bir yerde "teknolojik ürünler çalışmasa bile güç tüketir " diye görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Monitörün de mesela güç düğmesinde LED varsa kapalıyken kırmızı açıkken mavi yanıyordur maximum o da ayda 2 3 kuruş belki etki eder yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı