Bilgisayarın güç tuşu bozuldu

frtfrt

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın güç tuşu bozuldu. Uzun bir süredir açma yerine demir bir şeyler sokup açıyoruz. Böyle yaptıkça bilgisayar günden güne daha zor açılmaya başladı. Sonralardan verdiği hata ise USB soketlerinde oldu mouse masaüstündeyken hiç sıkıntı çıkarmıyor ama oyuna girince birden bire gir çık yapmaya başlıyor. Soket değişince düzeldi bir ara ama bir yerden sonra yine yapmaya başladı. En son güç tuşu aldım bu da açmakta zorlanıyor. Az önce güç tuşuyla açamadım makası sokup açtım. Oda 2-3 dakika uğraştırdı. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi varsa teknik desteğe ver istersen faydası olur mu bilmem ama.
Bilgisayarımın güç tuşu bozuldu. Uzun bir süredir açma yerine demir bir şeyler sokup açıyoruz. Böyle yaptıkça bilgisayar günden güne daha zor açılmaya başladı. Sonralardan verdiği hata ise USB soketlerinde oldu mouse masaüstündeyken hiç sıkıntı çıkarmıyor ama oyuna girince birden bire gir çık yapmaya başlıyor. Soket değişince düzeldi bir ara ama bir yerden sonra yine yapmaya başladı. En son güç tuşu aldım bu da açmakta zorlanıyor. Az önce güç tuşuyla açamadım makası sokup açtım. Oda 2-3 dakika uğraştırdı. Yardımcı olabilir misiniz?

Var bir tane ama dediğin gibi format atmayı öğrenip bilgisayarcı olanlardan değil. Ama alacakları para biraz fazla olur diye hafiften bir tırsma var o konuda. Ben buradan çözemezsem son çare yapacak bir şey yok 😀

Onlara ancak Pazartesi ulaşabilirim, o zamana kadar böyle yapacak bir şey yok. Yine de sağ ol.

PC'ye giden 2 adet güç kablosunu dügmeden çıkar, ikisinin de ucunu aç yani bakırı gözuksün sonra birbirine çattir acilir.
Şahsen bende aynisi oldu, 1 sene öyle kullandım ama şimdi bir tane küçuk bir anahtar gibi bir şey aldım 1 TL mi neydi. Böyle ustünde beyaz dügme var basicağin bir yer. Yan tarafinda da 2 adet delik var, bir kabloyu sol diğer sagdan gecirdim vidaladim sonra ayni yerine akfixle yapistirdim sorunsuz.
Parcanin resmini yarin atarim buraya Google'dan bulamadim.

Bir resim paylaşırsanız belki çözüm üretebiliriz.
En kötü senaryo ile anakart üzerinde ki Power Sw pinlerine kısa devre yaptırılarak sorunsuz açıldığı gözlemlenirse buna bağlı kablo yani kasanızın power düğmesine giden kablo kesilip yerine uygun bir buton takılarak çözülebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı