Bilgisayarin ilk açılışta kendini resetleme sorunu

İnziva

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimi toplayali 4-5 ay oldu. Yazin hic bir sorun yoktu bilgisayarda. Suanda yasadigim sorun ilk power dugmesine bastigimda bilgisayar 5 sn sonra resetleyip kapatip oyle aciyor kendini. Baska sorun kalmiyor. Aklima ilk olarak havalarin cok soguk oldugundan bi sknti olabilecegi geldi. Cunku odam cok soguk kasa stabil 30 derecede geziyor hep. RAM'ler 3200MHz'de calisiyor ondan olabilecegini dusundum fakat onlarda kendini 2133Mhz'ye cekmiyor. Onda da sorun yok. Bunun nedeni PC'nin cok soguk olmasi olabilir mi ?

Ayni odada eski bilgisayarimda kis aylarinda bu olayi tekrarliyordu. Tahminim bu yuzden bunun uzerinde yogun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin ısı yüzünden reset atması normal olabilir ama soğuk yüzünden sanmıyorum. BIOS pilini çıkarıp takmanızı öneririm. Sonuç vermezse tüm donanımları çıkarıp tek tek çalıştırmayı deneyin. Ayrıca speaker'ınız varsa ötme potansiyelinden internette araştırıp bulabilirsiniz.

Tam anlatamadim galiba. Bahsettiginiz her durumu denedim fakat hic birinde problem yok ve speaker her hangi bir ariza uyarisi otmuyor. PSU dan olabilir mi ? FSP Hydro 600w 80+ kullaniyorum. Ondada bir cizirti vs yok. Cok soguktan dememin sebebi ayni sorun eski kasam da vardi. Cok soguk oldugunda sanki kendini isitir gibi 3 saniye sonra tekrar basliyordu.

Benzer sorunu yaşayan birisi RAM'ler yuvaya tam oturmadığı için tekrar yuvaya oturtarak çözdüğünü söylemiş. Anakarttan da bu problemi yaşayanlar var. Tabi siz kasayı açıp kontrol edin. Kabloları, RAM'leri böylece bu tür sorunlar varsa en azından elenmiş olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı