Bilgisayarın Kilitlenmesi Sorunu

element25

Hectopat
Bilgisayar çok nadir bir şekilde kilitleniyor ekran da görüntü donuyor mouse imleci gidiyor klavye çalışmayı durduruyor. Bilgisayar daha yeni 3 haftadır günce 8 saat falan kullanıyorum sorun ısınmada olduğunu sanmıyorum 3 farklı uygulamadan ısı değerlerine baktım işlemci ısısı 55'e ulaşmıyor. Ekran kartında da değil sorun bence çünkü kilitlenme oyun oynarken olmadı daha hiç dizi izlerken oldu. Kısaca 3 haftada 2 kere kilitlenme yaşadım sorun nerede sizce donanımsal mı ? Avast hiç virüs bulamadı ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset sürücünü güncellemeyi dene. USB portlarına takılı aygıtları kullanmadığın zamanlarda çıkar. Sorun büyük ihtimalle sürücüsü güncellenince düzelecek. Güncel chipset sürücüsünü bulamazsan anakart modelini söyle yardımcı olurum.

windowsum şu an en güncelde sürücü bulucu kullanmadığım için bios güncelliyorum bu kilitlenme olayları nadiren yaşandıgı için net bir şey hemen söyleyemem zaten halen böyle sorun yaşarsam anakartı garantiye göndercem sağol.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı