Bilgisayarın Oyunlarda Reset Atması

jaggerz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Selam!

Sistemim;

• CPU: i5 4590
  • Anakart: MSI H97 PC Mate
  • GPU: Sapphhire Nitro RX570
  • RAM: Kingston Hyperx 2x 4GB
  • PSU: Corsair VS650

2 hafta önce R9 380 ekran kartım arıza yaptığı için yerine yeni kart aldım. (RX 570)

Fakat oyunlara (LOL, CS GO, GTA V...)girdiğimde bir kaç saniye içerisinde PC reset atıyor. Bu sorun eski ekran kartımdan çok çok eski versiyonuna geri geçtiğimde düzeliyordu.

Ama şuan yeni kartımla beraber oyun oynamak kabusa döndü...işlemcim PC boştayken %30-40 dolaylarında RAM de aynı o civarlarda yalnız oyuna girdiğimde RAM ve CPU tavan yapabiliyor bazende yapmıyor. Termal macun değişildi, sistem temiz kurulum yapıldı.

Aida64 ve Olay Günlüğü dosyalarını ekliyorum.Olay Günlüklerim

Aida64 Test: Hiç bir sorun yaşanmadı.
Furmark Test1: 1920x1080 ve Anti-alising kapalıyken hiç bir sorun yok.
Furmark Test2: 1920x1080 ve Anti-alising 8x açıkken PC ye dokunmazsam başarıyla testi geçiyor FAKAT eğer ALT+TAB veya masaütüne dönmek için başka bir işlem yaparsam PC yine reset atıyor.

Ben bu işin içinden çıkamadım.... PSU da sıkıntı olabilir mi? VS650 hakkında bir çok başlık var. Bu arada garantisi biteli 1 sene oluyor.

Lütfen yardımcı olun!

stabilitytest.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU da sıkıntı olabilir mi?
PSU'nun içini açıp biraz temizlik yaparak başlayabilirsiniz. PSU'nuz çok kaliteli bir model. PSU fanında sorun olabilir. Verimli çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Fanı dönmez veya ciddi bir ısınmaya maruz kalırsa, sistemi kapatır yada reset attırabilir.

PSU tertemiz fanları dönüyor...
@Oreki PSU'dan şüpheleniyorum...iki model arasında kaldım Thermaltake Smart 600W vs CM Watt 600.

Yardımcı olur musun?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı