Bilgisayarın şarjı %0'da kalıyor

izzetcanPEKER

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
bilmiyorum
Ekran kartı
GeForce GT 740M
Anakart
bilmiyorum
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-3337U CPU @ 1.80GHz
Bilgisayarın şarjı yüzde sıfırda kalıyor ve video açarken falan kapanıyor CMD'den pil raporuna baktım pilin kapasitesine son üç gün içinde bir veri girilmemiş ayrıca kapasitenin -1mili amper olduğu yazıyor. Pili değiştirsem sorun çözülür mü, yoksa işlemci gibi bilgisayarın başka bir yerinde sorun var mıdır? Teşekkürler.

BMS entegresi şarj entegresi adaptör gibi parçalarda sıkıntı olabilir.
Hocam peki BMS devresinin bozuk olması bilsiyarın pil için verdiği raporu etkiler mi , BMS devresi kendini korumya alırsa biligisayar bu sorunu kendi başına çözebilir mi?

Ayrıca biligsayarda oyun oynarken bilgisayarın şarja takılı olmasına rağmen bir süre sonra kapanmasında batarya mı etkilidir yoksa başka donamınsal arza nedeniyle mi?

Son olarak benim aklıma yatmayan şey biligisayrın bataryası bozuk olsa bile onu biligsayardan çıkarsak veya çıkarmasak bile bilgisayar sarja takılı olduğu için kapanmaması gerekmiyor mu?

Hocam dediğiniz gibi eğer adaptör watt değerleri bilgisayarın Max TDP değerinden küçük değilse bir sıkıntı çıkmaz.Zaten daha az olsa bile bilgisayarın kapanmaması lazım. BMS entegresi count sayacı bilgisayar dediğiniz gibi yanlış veri iletiyor olabilir zira liion piller kolay kolay bozulan parçalar değil.

Hocam dediğiniz gibi eğer adaptör watt değerleri bilgisayarın Max TDP değerinden küçük değilse bir sıkıntı çıkmaz.Zaten daha az olsa bile bilgisayarın kapanmaması lazım. BMS entegresi count sayacı bilgisayar dediğiniz gibi yanlış veri iletiyor olabilir zira liion piller kolay kolay bozulan parçalar değil.
Hocam şimdi benim bataryanın ömrü bitmiş , zaten biligisayar 8-10 yıllık , bataryayı değiştirsem sorun çözülür mü?

Ayrıca biligisayarın şarjı bir ara bozulmuştu bende adaptörün çıkış kablosunu değiştirdim bu Watt değerinde bir oynama yapar mı , normalde uzun zamandır yüzde 0 şarjla biligsayrda uğraşıyorum kapanmıyordu son zamanlarda bu şekil biligisayar daha başlat menüsüne ulaşmadan kapanmaya başladı. Bilgisayarcıya götürdüm oda anakart yanmış dedi bu da benim aklıma hiç yatmadı anakartta bir sorun yoktur değil mi?

Son olarak adaptörü direkt ara bağlantı kablosu olmadan bağlamakla , ara bağlantı kablosu olarak bağlamak arasında Watt değeri düşer mi ? (uzatıcı kablolar)

Hocam ara kablolarda amper fazla olmadığı için kayıp minimumdur. Anakartta kısadevreye düşerse bilgisayarıcının jargonuyla yanarsa hiç açılmaması lazım.Bence sıkıntınız adaptörde bilgisayar fanı yeterli gelmiyorsa ısıya bağlı olarak tdp değeri artar.Denemek için ödünç alabileceğiniz birinden adaptörle deneyin.

Hocam ara kablolarda amper fazla olmadığı için kayıp minimumdur. Anakartta kısadevreye düşerse bilgisayarıcının jargonuyla yanarsa hiç açılmaması lazım.Bence sıkıntınız adaptörde bilgisayar fanı yeterli gelmiyorsa ısıya bağlı olarak tdp değeri artar.Denemek için ödünç alabileceğiniz birinden adaptörle deneyin
Bilgisayar pilinin ömrü bitmiş olsa böle yapmaz diyosunuz anladığım kadarıyla.Şarj adaptörünü bi deneyim sağolun.

Hocam elimde Packaed Bell yaklaşık 10 yıllık bir bilgisayar var. Bataryanın bms devresi sıkıntılı ama adaptörü sıkıntı olmadığı için herhangi bir sorun çıkarmıyor.

Geri
Yukarı