Bilgisayarın sürekli açılıp kapanması

Merhaba, yaşadığım şeyleri olabildiğince detaylı anlatacağım.

Geçen hafta yeni aldığım işlemci için bir soğutucu aldım. ID Cooling marka kule tipi bir soğutucu. İşlemciyi stok fanı ile 5-6 gün kullandım. Sorun yoktu. Sonra soğutucu geldi, soğutucuyu taktım, bilgisayar açıldı ve kapandı. Bunu sınırsız biçimde tekrarladı. Sonra RAM çıkarıp takma işlemi, BIOS pili çıkarıp takma gibi şeyler yaptık. Bilgisayar açılıp görüntü gelmiyor baş gösterdi. Bu da bir şekilde düzeldi, nasıldı hatırlamıyorum.

Biraz oynadık, takıldık. Akşama bir ekran kartı güncellemesi olduğunu gördüm o kurulurken yemek yemeye gittim. Ağabeyim bilgisayara geçip oynarken mavi ekran aldı, bilgisayar tekrar açıldığında ise ses hizmetleri çalışmıyordu düzeltmeyi denedik, nafile. DDU ile eski sürücüye döndüm, çözülmedi. Son çare olarak bilgisayarı kişisel dosyaları koruyarak sıfırlamayı denedik. İşlem %68 gibi takıldı, sonra değişik yapılmadığını, bir hata olduğunu söyledi. Ama bilgisayar açılmadı. Kapatıp açtık ve ekte verdiğim hatayı aldık.

Oyunlarım, tüm dosyalarım, ödevlerim, çalışmalarım gitmişti. Yıkıldım resmen. Hafta sonu geçti format atılması için bilgisayarı bir yere götürdük ama orada da en başta yaşadığımız açılıp kapanma sorunu oldu. Şu an tekrar eve getirdik, çözemiyorum. Ben bu bilgisayarı GT 420, 4 GB RAM, G3250 seviyesinden 4 yılda zorlana zorlana; GT 420-GTX 1050 Ti-RX 570 olarak yükselttim. Sonra 16 GB RAM taktım, ama yine de yetersizdi. Darboğaz vardı çünkü, CS:GO bile oynanmıyordu. Ve sonunda hayallerime kavuşmak için i5-4690K aldım. Arkadaşlar inanmayacaksınız belki ama hayatımda ilk defa 60FPS oynadım. Ama çok kısa sürdü be, çok kısa sürdü. Cidden yıkıldım, her şeyim gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sadece oyun oynamak istemiştim. Bir umut, belki çözüm bileniniz vardır. Sağlıcakla kalın. Moderatörler de kusuruma bakmasın, belki yazım yanlışım vardır. Telefon biraz zorluyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20210503-WA0005.jpeg
    IMG-20210503-WA0005.jpeg
    330,2 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak normalde ekran geliyor bilgisayar kapanmadan belirli aralıklar ile yeniden başlıyordu. Şimdi bilgisayar açılıyor, görüntü gelmiyor kapanıyor. Tekrar ediyor. Sizce aynı sorun mu tetikliyor bu durumu? Eğer öyle ise çözümü nedir? Bilginiz var mı?

Üsteki arkadaşlar söylemiş ama ben yine de söyleyeyim;
Başlangıç onarma yapın. Olmazsa format USB'sini Boot edip hiçbir şey ellemeden Shift +F5 tuşuna basın. Ve SFC / scannow komutunu uygulayın. Olmazsa sonrası malum format.

Dostum format USB'si hazırla, belleği Boot ederek başlat Windows logosu gözükecek açılıdıktan sonra "şimdi yükle" ekranı gelecek karşına sol altta "bilgisayarınızı onarın" butonu olacak ona tıklayıp "gelişmiş seçeneklere" tıklayıp "başlangıç onarma" yap.
Çok teşekkür ederim ancak, bilgisayar açılmış bir şekilde durmuyor, bu yüzden USB ile boot nasıl edeceğim bilmiyorum. Çünkü fotoğrafı çektiğim zamanki gibi değil şu an. Ekrana görüntü bile gelmiyor. :(

Merhabalar bende böyle bir sorunla karşılaştım bilgisayarı çalıştırdığımda fanlar dönüyor 3 4 saniye sonra kapanıyor ve aralıksız devam ediyor araştırdım PSU da hata olabilir diye PSU değiştirdim lakin yine aynı sorunla karşılaştım bu konuda bilgisi olan yardım ederse çok memnun olurum.

Geri
Yukarı