Bilgisayarın tam performans verdiği nasıl anlaşılır?

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam bende de 1200 AF işlemci var ekran kartı da RX 570 8 GB oyunlarda işlemci hep %100 kullanıyor iken ekran kartı Max %75 falan kullanıyor zaten FPS de düşük oluyor ara da kasmalar oluyor ağir darboğaz var diye mi?
Darboğazdan kaynaklanıyordur. Ama bazı fps oyunları işlemciye aşırı yüklenirken ekran kartına yük bindirmeyebiliyor.

Hocam bende de 1200 AF işlemci var ekran kartı da RX 570 8 GB oyunlarda işlemci hep %100 kullanıyor iken ekran kartı Max %75 falan kullanıyor zaten FPS de düşük oluyor ara da kasmalar oluyor ağir darboğaz var diye mi?

Evet işlemcin tam performans kullanıyor ama ekran kartın yüzde 75'te kalıyor yüzde 25'lik bayağı büyük darboğaz var sistemde.

Benim 7900XT sistemim var ama sanki çok iyi değil performansı. Çünkü ETS 2 de bazı sahnelerde multiplayer'da 50'ye kadar düşüyor. Başka oyunlar da oynadım ancak çok tatmin etmedi. Bunun sebebi nedir? Veya ne yapmam lazım? Açıklarsanız sevinirim.

ETS 2'yi DXVK ile açınca baya performans farkı oluşuyor.

Darboğaz,işlemci yükseltmen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı