Bilgisayarın üstüne su döküldükten sonra görüntü gelmiyor

BsAqua

Hectopat
Daha fazla  
RX 5600 XT ekran kartım var, ekran kartının üzerine sıvı teması oldu. Bir anda ekranda görüntü gitti ve hızlıca bilgisayarı fişten çektim. Gidip bilgisayarı kuruttum, özellikle RAM'leri ve ekran kartını çıkarıp kuruttum. RAM'ler çalışıyordu ancak ekran kartına baktığımda Power ışığı yanmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyordu. Tüm portları çalıştırmayı denedim, ancak hiçbirisinde ekrana görüntü gelmiyordu. Ne yapmalıyım? Gerçekten çok zor bir duruma düştüm.

RX 5600 XT ekran kartım var, ekran kartının üzerine sıvı teması oldu. Bir anda ekranda görüntü gitti ve hızlıca bilgisayarı fişten çektim. Gidip bilgisayarı kuruttum, özellikle RAM'leri ve ekran kartını çıkarıp kuruttum. RAM'ler çalışıyordu ancak ekran kartına baktığımda Power ışığı yanmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyordu. Tüm portları çalıştırmayı denedim, ancak hiçbirisinde ekrana görüntü gelmiyordu. Ne yapmalıyım? Gerçekten çok zor bir duruma düştüm.
Tam olarak nasıl bir sıkıntı var acaba? Fanlar dönüyor sistem çalışıyor ve görüntü gelmiyor mu yoksa komple sistemmi açılmıyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video sıvı temasında neler yapılması gerektiğini çok detaylı bir şekilde anlatıyor.

Zor bir durum geçmiş olsun bilgisayar başında sıvı tüketirken çok dikkatli olun. diğer parçalarda bir sorun olmadığından %100 eminsen ekran kartını takıp sürekli kurcalamanı tavsiye etmem. ekran kartını zaten temizlemişsin kasadan çıkartıp sabaha kadar öyle bekletmeni öneririm sabah tekrar denersin yine açılmazsa fazla kurcalamadan bir bigisayarcıya götür kendin uğraşma daha büyük sorunlar oluşabilir servise gitme ihtimali de yüksek.

Tam olarak nasıl bir sıkıntı var acaba? Fanlar dönüyor sistem çalışıyor ve görüntü gelmiyor mu yoksa komple sistemmi açılmıyor?
Sistem çalışıyor ekran kartının power ışığı da yanıyor ancak bir türlü ekran gelmiyor sorun nerde anlayamadım...

Kuruturken sıcak hava kullandım... Bir problem teşkil eder mi?..

İçini açıp temizlemek ve kurumamış bir yer bırakmamak gerekli. En ufak zerre bile kısa devre yapabilir veya oksitlenmeye sebep olabilir. Kurutma makinesi daha derinlere de itebilir sıvıyı. Ne kadar sıcak hava da olsa sıvı buharlaşarak da daha derinlere girebilir.

Sistem çalışıyor ekran kartının power ışığı da yanıyor ancak bir türlü ekran gelmiyor sorun nerde anlayamadım...

Kuruturken sıcak hava kullandım... Bir problem teşkil eder mi?..
Çok yakından tutmadıysanız ve sıvı sağa sola yayılmadıysa gerçekten kuruduysa sıkıntı olmaz.Ekran kartında şüpheleniyorsanız varsa herhangi bir ekran kartını takıp sistemden görüntü almayı deneyin.Yine görüntü gelmiyorsa ram veya ram yuvalarında sıkıntı olabilir.

Geri
Yukarı