"Bilgisayarınızı Windows yükleme medyası kullanarak kurduysanız güncelleme yapılamaz" Hatası

fgunduz090

Kilopat
Yer
Mersin, Mezitli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar ben bir halt edip Win 10’a geçmeye çalıştım ve hata verdiği için şu an hangi seçeneği seçersem seçeyim hiçbir şey olmuyor. Elimde Win 10 olan bir USB var. Takıyorum, Boot menüsüne geliyorum, USB’yi seçiyorum, Windows kurulumu geliyor ileri diyorum dosyaları koru seçeneğine tıklıyorum ama bu sefer "Bilgisayarınızı Windows yükleme medyası kullanarak kurduysanız güncelleme yapılamaz" hatası alıyorum. 2. seçeneğe tıkladığımda bir şeyler oluyor sonra bilgisayar yeniden başlatılmalı diyor ve en başa atıyor. Ne ileri gidebiliyorum ne geri gelebiliyorum yardım edin lütfen. Ne yapmam gerekiyor?

137D061B-37E2-4AF9-A51D-D7EC9AC2F0E8.jpeg

Merhabalar ben bir halt edip Win 10’a geçmeye çalıştım ve hata verdiği için şu an hangi seçeneği seçersem seçeyim hiçbir şey olmuyor. Elimde Win 10 olan bir USB var. Takıyorum, Boot menüsüne geliyorum, USB’yi seçiyorum, Windows kurulumu geliyor ileri diyorum dosyaları koru seçeneğine tıklıyorum ama bu sefer "Bilgisayarınızı Windows yükleme medyası kullanarak kurduysanız güncelleme yapılamaz" hatası alıyorum. 2. seçeneğe tıkladığımda bir şeyler oluyor sonra bilgisayar yeniden başlatılmalı diyor ve en başa atıyor. Ne ileri gidebiliyorum ne geri gelebiliyorum yardım edin lütfen. Ne yapmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 428179
Atmasının sebebi yeniden başlatacağı zaman USB’yi çıkartman gerekir. Dosyaları koru neden hata veriyor bilmiyorum ama usb yi yeniden başlattıktan sonra çıkartman gerekir:)
Temiz kurulum yapmayı deneyin güncelleme yerine.
Onla bir alakası olmadığını düşünüyorum.

Windows'u yükseltirken USB kullanmaya gerek yoktu ben Windows 7'den Windows 10'a "Media Creation Tool" ile geçerken. "Bu bilgisayarı yükselt." seçeneğini seçip direkt olarak yükseltmiştim siz niye USB kullandınız ki? [emoji848]

Hallettim arkadaşlar içinde WİN 10 olan flaş takılı kaldı diye olmuş fakat o korkuyla 5 WİN 10 birden yüklemişim umarım bu sorun teşkil etmez bana.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı