Çözüldü Bilinmeyen Aygıt "klnet" sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FieldBird

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı alalı yaklaşık 1 buçuk yıl olmak üzere. Aldıktan 3 ay civarı sonra bir hata başladı. Bilgisayar ya mavi ekran veriyor (KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE), ya da aniden her şey donuyordu. Donmasından kastım ekran kitleniyor, eğer tam donduğu anda bir ses varsa ses tekrara giriyor. Alt + tab, Ctrl + alt + del gibi tuşlara bassam da hiç işlemiyor. Mouse ve klavyenin tuşları sönüyor. Bilgisayarın kapatma tuşuna 1 kez basınca işlemiyor. Ancak basılı tutunca kapatabiliyorum. Sıkıntının hala neyden kaynaklandığını bulabilmiş değilim fakat geçen gün aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt gördüm. Donanım kimliğinde sadece klnet yazıyor. Donanımı silmeyi denedim. Sildikten biraz sonra tekrar bilgisayar dondu. Kapatıp açtığımda bilinmeyen aygıt tekrar olduğu yerdeydi. Bilgisayarı servise vermeyi düşündüm fakat İstanbula uzağım ve aldığım yere kargolamayı da mümkünse son çözüm olarak düşünüyorum.
Bu donma olayı genellikle oyun oynarken oluyor. Çok nadir de olsa hiçbir şey açık değilken de oldu. Bazen bir ay hiç yaşamıyorum. Bazen de günde bir kaç kez. O yüzden ekran kartının ısınmasıyla alakası olduğunu düşünmüyorum.

Bilgisayar Özellikleri:
Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
ASUS GeForce GTX960 GDDR5 4GB 128 Bit NVIDIA DX12 Ekran Kartı
ASUS H110M-K Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz USB3.0 VGA&DVI Anakart
Gskill 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram

Orijinal Windows 10 sürüm 1803 (Windows update'den kontrol ettim en güncel hali)
Nvidia Geforce Experience üzerinde ekran kartı sürücüsü güncel.
Antivirüs lisanslı Kaspersky Total Security

Bu bilgilerin bir alakası olur mu bilmiyorum fakat ekleme gereği duydum. Eğer başka gerekli log dosyası vs. lazımsa belirtirseniz konuya eklerim.

Son düzenleme:
KIS18 ile tarama yapın.
DMP dosyalarınızı paylaşın.
Minidump Dosyalarını Upload Etme
Merhaba abi. Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Kaspersky ile yaptığım tam tarama sonucu tertemiz çıktı. DMP dosyası için Minidump klasörüne girdiğimde içi boştu. Başlangıç ve Kurtarma altındaki ayar seçili. Muhtemelen klasörün boş olma sebebi dün yaptığım Technopat'taki Windows 10 hızlandırma rehberi ve temel sistem ve performans optimizasyon yönergesi. Onun dışında bu süreçte bilgisayarımdaki belleği aynı özelliklere sahip kardeşimin bilgisayarındaki bellek ile değiştirdim. Geçen süre zarfında ben bilgisayarı sıkıntısız kullanabilirken benim önceden bilgisayarda yaşadığım hatanın aynısını kardeşim yaşadı. Yani sorunun bellekte olduğunu teyit ettim sanırım. Eğer garantisi bitmemişse garantiye yollamayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı