Çözüldü Bilinmeyen aygıt sürücüsü nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1Gülhan1

Kilopat
Daha fazla  
Donanım kimliğini aşağıya link olarak bıraktım.
ACPI\VEN_ASD&DEV_0001
@LSD

Çözüm
Bu şekilde gözüküyor. Uzantısını .inf yapınca da not defterinde anlamsız kelimeler beliriyor.

Bu şekilde gözüküyor. Uzantısını .inf yapınca da not defterinde anlamsız kelimeler beliriyor.
Eki Görüntüle 1387022
Sağ tıklayıp çıkan ekranı paylaşır mısınız? Dosyayı indirip teyit ettim, bende sorun gözükmüyor. Sisteminizde WinRAR kurulu değil mi? Uzantısını değiştirmemeniz gerekiyordu bu arada. Ne olur ne olmaz tekrar yükleyin.

Sistemimde Winrar yüklü değil. Yükleyip tekrar deneyeceğim.

İfadeler: LSD
WinRAR'ı yükledikten sonra yukarıda linkini atmış olduğum dosyayı tekrar indirip aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Dosya Ekleri

• 1652472926339.png
    102,1 KB · Görüntüleme: 27
Emeğinize sağlık. WinRAR'ı kurduktan sonra dosyaya çıkartıp Aygıt Yöneticisi'nden manuel olarak dosyayı refer göstererek başarıyla sürüyü yükledi. Bunu nasıl yaptığınızı paylaşmak ister misiniz?

İfadeler: LSD
Sorunun çözülmesine sevindim. Tabii ki paylaşabilirim.

1. Öncelikle bahsetmiş olduğunuz Donanım Kimliği internet üzerinde arattım.
  2. Buradaki kaynaklar bize donanım kimliğinin sahibini bulmakta yardımcı oluyor. Bu tarz birden fazla site mevcut. Ben driveridentifier sitesinden bakıyorum. Siteye girdikten sonra ise aşağıda belirttiğim kısımdan aygıtın ismini kopyalıyorum. Resimde gözüken indirme linklerini kullanmakta mümkün fakat bunun yerine çok daha güvenilir ve sistemle uyumlu çalışma ihtimali daha fazla olduğu için Microsoft'un resmi sitesinden bulacağız.
  3. İnternetten aratıp Microsoft Update Catalog sitesine giriyoruz. Ardından kopyalamış olduğumuz aygıt ismini buraya yazıp aratıyoruz.
  4. Karşımıza çıkan sonuçlardan işletim sistemimize uygun olan en güncel driverı indiriyoruz. Kurulum işlemini zaten anlatmıştım.
İşlem bu kadar. Sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…