Çözüldü Bilinmeyen aygıt sürücüsü nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Aşağıdaki dosyayı indirip klasöre çıkartın. İçerisindeki inf uzantılı kurulum dosyalarının her birine sağ tıklayıp yükle deyin. Sonuçlardan haberdar edin.

Dosya uzantılarını görmek için Dosya Gezgini > Görünüm sekmesinden ilgili ayarı açmanız gerek.
Bu şekilde gözüküyor. Uzantısını .inf yapınca da not defterinde anlamsız kelimeler beliriyor.
s.png

Bu şekilde gözüküyor. Uzantısını .inf yapınca da not defterinde anlamsız kelimeler beliriyor.
Eki Görüntüle 1387022
Sağ tıklayıp çıkan ekranı paylaşır mısınız? Dosyayı indirip teyit ettim, bende sorun gözükmüyor. Sisteminizde WinRAR kurulu değil mi? Uzantısını değiştirmemeniz gerekiyordu bu arada. Ne olur ne olmaz tekrar yükleyin.

Sağ tıklayıp çıkan ekranı paylaşır mısınız? Dosyayı indirip teyit ettim, bende sorun gözükmüyor. Sisteminizde WinRAR kurulu değil mi? Uzantısını değiştirmemeniz gerekiyordu bu arada. Ne olur ne olmaz tekrar yükleyin.
Sistemimde Winrar yüklü değil. Yükleyip tekrar deneyeceğim.

WinRAR'ı yükledikten sonra yukarıda linkini atmış olduğum dosyayı tekrar indirip aşağıdaki adımları gerçekleştirin.
1652472782940.png
1652472872814.png
1652472926339.png

Dosya Ekleri

• 1652472926339.png
    1652472926339.png
    102,1 KB · Görüntüleme: 25
Emeğinize sağlık. WinRAR'ı kurduktan sonra dosyaya çıkartıp Aygıt Yöneticisi'nden manuel olarak dosyayı refer göstererek başarıyla sürüyü yükledi. Bunu nasıl yaptığınızı paylaşmak ister misiniz?

Emeğinize sağlık. Winrar'ı kurduktan sonra dosyaya çıkartıp aygıt yöneticisinden manuel olarak dosyayı refer göstererek başarıyla sürüyü yükledi. Bunu nasıl yaptığınızı paylaşmak ister misiniz?
Sorunun çözülmesine sevindim. Tabii ki paylaşabilirim.

1. Öncelikle bahsetmiş olduğunuz Donanım Kimliği internet üzerinde arattım.
    1652473703422.png
  2. Buradaki kaynaklar bize donanım kimliğinin sahibini bulmakta yardımcı oluyor. Bu tarz birden fazla site mevcut. Ben driveridentifier sitesinden bakıyorum. Siteye girdikten sonra ise aşağıda belirttiğim kısımdan aygıtın ismini kopyalıyorum. Resimde gözüken indirme linklerini kullanmakta mümkün fakat bunun yerine çok daha güvenilir ve sistemle uyumlu çalışma ihtimali daha fazla olduğu için Microsoft'un resmi sitesinden bulacağız.
    1652473798016.png
  3. İnternetten aratıp Microsoft Update Catalog sitesine giriyoruz. Ardından kopyalamış olduğumuz aygıt ismini buraya yazıp aratıyoruz.
    1652474020079.png
  4. Karşımıza çıkan sonuçlardan işletim sistemimize uygun olan en güncel driverı indiriyoruz. Kurulum işlemini zaten anlatmıştım.
    1652474054710.png
İşlem bu kadar. Sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı