Çözüldü Bilinmeyen PCI aygıtı sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

-yunus-Emre

Hectopat
Aygıt yöneticisinde bilinmeyen bir sürücü buldum. Otomatik güncelleştirme yapamıyorum çünkü "Windows PCI aygıtı sürücüsünü yükleyemedi, Windows cihazınızın sürücüsünü bulamadı" hatasını alıyorum. Resimleri bırakıyorum.

Ekran görüntüsü 2021-03-26 185452.png

Ekran görüntüsü 2021-03-26 185543.png

Donanım kimliği:
PCI\VEN_10DE&DEV_1AED&SUBSYS_40281458&REV_A1
(3 adet donanım kimliği çıktı ama otomatik olarak bu seçili olduğu için bunu kopyaladım)

Çözüm
Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemene rağmen hala gitmezse DDU ile ekran kartı sürücünü komple kaldır ve NVIDIA'nın sitesinden indirerek baştan kur. Ekran kartı sürücüsünün kurulumunda da özel kurulumu seçip tüm seçenekler tikli şekilde kurulum yap.
Anladım hocam. Belki de benzer kimlik olduğu için çıktı. Sitesinden Chipset sürücüsünü indirip deneyin.

Anladım hocam. Belki de benzer kimlik olduğu için çıktı. Sitesinden Chipset sürücüsünü indirip deneyin.
Ben amd sitesinden daha güncel chipset indirmiştim, amd'den indirmemi söylemişlerdi forumdakiler, denetim masasında Amd chipset yazılımı duruyor. Yani yüklü. Tekrar yüklesem mi ?

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemene rağmen hala gitmezse DDU ile ekran kartı sürücünü komple kaldır ve NVIDIA'nın sitesinden indirerek baştan kur. Ekran kartı sürücüsünün kurulumunda da özel kurulumu seçip tüm seçenekler tikli şekilde kurulum yap.

Çözüm
Teşekkür ederim hocam çözülmüştür.

Geri
Yukarı