Bilinmeyen USB Aygıtı (Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu)

Murat Ala

Hectopat
Daha fazla  
Aygıt Yöneticisi'nde böyle bir sorun almaktayım. Bütün USB aygıtları çıkardım bilgisayarı açtım gitmedi. Bütün parçaları ayırdım (RAM, BIOS pili vs) 1 saat bekledim yine düzelmedi. Windows 10 Pro 64 Bit kullanmaktaydım fakat Windows 8.1 ve Windows 8 yükledim yine aynı hata duruyordu. Windows 7 yükledim hata gitti ama eski Windows kullanmak istemediğimden dolayı tekrar Windows 10 yükledim. Bütün USB portları çalışıyor fakat bu hata aygıt hatası devam ediyor. Aygıt Yöneticisi üzerinden yazılımı güncelle diyorum en yeni yazılım Windows Update üzerinden yüklendi diye uyarı çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Desteğinizi bekliyorum.

Hata Detayları;
Aygıt Durumu: Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)
Üreticisi: (Standart USB Ana Bilgisayar Denetleyicisi)
Donanım Kimliği: USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit Sürüm 1709 (İS Derlemesi 16299.192)

Windows'um orijinal crack ya da illegal yollardan etkinleştirilmedi!

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de mevcuttu. Anakarta bağlı olan ön USB portlarının kablosunun tam oturmamış olduğunu gördüm. Onu düzeltince sorun da düzelmiş oldu. Siz de deneyebilirsiniz.

Sistem özellikleriniz nedir?
  • İ5 4590
  • Casper H81H3M7
  • Crucial 4 GB 1600 MHz RAM
  • Amd Radeon R5 220
  • Windows 10 Pro 64 Bit

Aynı sorun bende de mevcuttu. Anakarta bağlı olan ön USB portlarının kablosunun tam oturmamış olduğunu gördüm. Onu düzeltince sorun da düzelmiş oldu. Siz de deneyebilirsiniz.
Bütün portlar çalışıyor sıkıntı yok.

@Recep Baltaş Abi bi el at sana zahmet

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı