Bilkent matematik hazırlık sınıfı zor mu?

Abi yapma

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 12.sınıfa geçmiş bulunmaktayım, Bilkent üniversitesi matematik bölümünü hedefim olarak belirlemek istiyorum, aranızda bu üniversiteyi deneyimlemiş ve bu bölümü okuyan kişilere birkaç sorum olacaktı
1-Bilkent hazırlık denildiği kadar zor mu?
2- Universite ortamında sınıf ayrımı fazla mı?

3- Bölümü bitirmiş kişilere sormak istiyorum bu soruyu: İş olanakları dedikleri kadar fazla mı?

4- Hazırlık dönemine Elementary seviyesinden başlayıp hazırlık bitirilebilir mi?

1- Bilkent'e giden arkadaşlarım oldu, yarısı hazırlığı 2. yıllarında bitirebildiler. Upper intermediate kurunun ECA dedikleri geçme sınavlarından birini görmüştüm, bence o kadar da zor değil ama akademik dil anlamında öğrencilere biraz yoğun eğitim veriyorlardı. Pre-intermediate kurunda ozon tabakası hakkında 200 kelimelik makale yazan arkadaşım var mesela. Ülke standartlarına göre zor ve İngilizce eğitimi iyidir ama dersleri düzgün takip ettiğin sürece geçmemek için bir neden yok bence.

2- Birkaç defa arkadaşlarımı ziyarete de gittim, sınıf ayrımına şahit olmadım. Okulun zaten yarısından fazlası burslu. Arada tek tük burnu havada kişiler vardır mutlaka ama arkadaşlarımın çevresinde de öyleleri yoktu.

3- Matematik bölümünün iş imkanları konusunda hiçbir fikrim yok.

4- Çoğunluk bildiğim kadarıyla elementary ya da pre-intermediate kurundan başlıyor ama elementary başlayanların hazırlığı ilk yıllarında bitirmesi için yaz okuluna gitmeleri ya da upper bittikten sonra FCE/TOEFL/IELTS'e girip gerekli puanları almaları gerekiyordu sanırım.

Son düzenleme:
Altyapısız Bilkent hazırlığı tekte geçmek csde takımına rus gelmemesi gibi bir ihtimal. Yaşandığında muazzam olur. Benim BOUN matematik mezunu tanıdığım vardı. Bankada yöneticilik yapıyor şu anda. Biraz sizde bitiyor olay oralardan mezun olup şirketlerde çalışan da var, özel ders veren de. Kuzenim BOUN iktisat okuyor yazılımla uğraşıyor şu anda 2500 dolar maaşla başladı. Okuduğu bölümle alakası yok ama işveren BOUN'lu. Bu konuda bu tür büyük üniversiteler biraz sizin girişkenliğinize bağlı.

Geri
Yukarı