Bilmediği halde bilmiyorum demekten çekinen insan tipi

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Ne yazık ki Sosyal'i de kirleten bu insan tipi var. Bu kişiler bilmediği halde araştırmadan hem yanlış bilgilendiriyor ya da oyalıyor, çünkü bilmiyorum demekten çekiniyor, bu aslında biraz da "ego" meselesi. Siz bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsan değil bazı araçlar da öyle mesela Google.
"Sen mi bileceksin ben mi bileceğim ulan?" :D Bi' de utanmadan yazıyor oraya "Acaba bunu mu demek istedin?" onu demek istesem zaten onu yazardım. Gerçi şimdi demiyor ama, "EGO"sunu tatmin etmenin yolunu mu buldu nedir? :D

Bu Google'da ayrı bi' alem canım. :D

Hiçbir şey demese yine iyi bilmediği halde yanlış bildiğinde ısrar eden, insanı bile bile yanlışa sevk eden insanlar sorunlu insanlardır. Bu tip insanlar yanlışa sevkettikleri insanların başına gelenlere üzülmekten çok kıs kıs güler etrafına büyük marifetmiş gibi anlatarak kendilerine konu malzemesi yaparlar. Kesinlikle tedaviye ihtiyaçları vardır.

Hiçbir şey demese yine iyi bilmediği halde yanlış bildiğinde ısrar eden, insanı bile bile yanlışa sevk eden insanlar sorunlu insanlardır. Bu tip insanlar yanlışa sevkettikleri insanların başına gelenlere üzülmekten çok kıs kıs güler etrafına büyük marifetmiş gibi anlatarak kendilerine konu malzemesi yaparlar. Kesinlikle tedaviye ihtiyaçları vardır.
Klavyenize sağlık, çok güzel yazmışsınız. Ne yazık ki çok fazla egoist insan var burada da.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı