Bilmediğim bir şeyi kabul ettim

Ashen One

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, dün akşam +908504840156 numarasından bir arama aldım, Vodafone'dan telefon beklediğim için açtım.

Telefonu açtığımda daha önceden nereden aradıklarını, kim olduklarını tanıtmadan "X kanun gereği sözleşmeniz 1 yıldan daha uzun olamaz, ay sonunda kabarık faturalarla karşılaşmamak için sözleşmenizi yenilemeniz gerekiyor, yenilemek için 1'i tuşlayın." gibi şeyler söylendi.

Aramayı aldığımda anlatmak istemediğim bir olaydan ötürü çok üzgündüm ve çok dalgındım. Bir anlık dalgınlıkla 1'i tuşladım ve "işlem başarıyla tamamladı" dedi ve kapattı.
Bundan sonrasında herhangi bir SMS veya arama almadım.

Kart hareketlerime baktım, Vodafone tarife ve paketlerime baktım, herhangi sıra dışı bir şey yok. Belli ki bir şeyi kabul ettim ve ne olduğunu bilmiyorum.
Aranızda yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Muhtemelen size dönüş yapmaları için 1'i tuşlamak gerekiyordu, o nedenle otomatik yanı sistemi tarafından size 1'e basmanız istendi. Kanımca herhangi bir sıkıntı yok. Sizi arayan bir reklam şirketi şu, bu olsun 1'e basmakla hiçbir hukuki sorumluluk doğmaz. Kanunlar, yasalar ve yönetmelik hükümleri belli. Devletimizin de bilgilendirdiği üzere asla, banka, -devlet, sosyal medya, e-mail vs. bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

Muhtemelen size dönüş yapmaları için 1'i tuşlamak gerekiyordu. O nedenle otomatik yanıt sistemi tarafından size 1'e basmanız istendi. Kanımca herhangi bir sıkıntı yok. Sizi arayan bir reklam şirketi olsun, şu olsun, bu olsun bir çağrıda telefondan 1'e basmanızı istemekle veya sizin bu numarayı kodlamanızla hiçbir hukuki sorumluluğunuz doğmaz. Kanunlar, yasalar ve yönetmelik hükümleri belli. Devletimizin de bilgilendirdiği üzere önemli olan sizin banka, e-Devlet, sosyal medya, e-mail vs. bilgilerinizi kimseyle asla paylaşmamanızdır. Dikkatli olalım lütfen...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aynı şey benim de başıma geldi. Biraz önce bir sıkıntı oldu mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…