BİM'de Küba S15 alınır mı?

"Esenyurt'ta yaşıyorum" demem bence düz yol mevzusunu anlatır. Yokuş bir tık fazla yaşadığım yerde maalesef. Benim alma sebebim motor alana kadar idare etmesi değil, keyfi hocam. Alıp arada sürerim diye almak istiyorum, zevkli geliyor bana bisiklet sürmek.

Anladım hocam o zaman motosiklet keyfi vermesi gibi bir durum olmasını istiyorsanız ve yollardan ötürü tercih edebilirsiniz. Ancak bu modelde amortisör yok diye biliyorum yollarda sıkıntı yaratması mümkün. Düz veya yokuş yolda çıkması bile etkisini gösteriyor amortisör ve ürünün ömürlü olması içinde illaki desteklemesi gerekir.

Anladım hocam o zaman motosiklet keyfi vermesi gibi bir durum olmasını istiyorsanız ve yollardan ötürü tercih edebilirsiniz. Ancak bu modelde amortisör yok diye biliyorum yollarda sıkıntı yaratması mümkün. Düz veya yokuş yolda çıkması bile etkisini gösteriyor amortisör ve ürünün ömürlü olması içinde illaki desteklemesi gerekir.
Peki Şok'dakiler nasıldır?

Hocam bir şey soracağım, insan olmayı beceremeyen varlıklar ile anlaşabiliyor musunuz veya size nezaket gösteriyorlar mı bisiklet sürerken sadece merak ettim.
Ben genelde gece yarısı kulaklığı takıp, son sürat, bacaklarım uyuşana kadar sürdüğüm için çok fazla insanla muhattap olma şansım olmuyor. Tamamen sinir boşaltması maksatlı sürüyorum.

Normalde 1-2 ay paramı biriktirip ortalama bir 125CC motor almak istiyorum. Ama maaşımın yarısından da düşük bir miktara elektrikli bisiklet gördüm BİM katalogda. Şu anda 8000TL param var ve bisiklet ya da elektrikli scooter almak istiyorum. Küba S15 de bayağı ucuz geldi gözüme, neden bu kadar ucuz? Bu paraya normal bisiklet mi almalıyım yoksa elektrikli bisiklet mi alsam. BİM dışında en ucuz 10 bin TL'ye satılıyor. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Şok'ta da bisiklet gördüm, onlar hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
Katalog:

Eki Görüntüle 1904493

Şok:

Eki Görüntüle 1904496

Bence BİM'den almamalısın

Eğer elektrikli bisiklet alacaksan ince teker alma. Konforu çok düşük oluyor. Bir de hız sınırı 25 km/h geçmiyor. Bazılarında LCD ekran ile hız sınırı kaldırılabiliyor. BİM'e gelen bisikletlerden Alfa Romeo R2 almanızı öneririm. Daha düşük modeller güzel değil. Eğer ki bu kadar bütçeniz yoksa A101 de satılan ola bisiklet de güzel. Ancak ola bisikletteki ekran LCD bir ekran olmadığı için hız sınırı kaldırılamıyor. Alfa Romeo alırsanız hız sınırını kaldırabilir ve ayar yapabilirsiniz. Gaz kolu ise birçok modele uyumlu. R2 önermemin bir diğer sebebi ise bataryanın bisikletin içine saklı olması.

Eğer elektrikli bisiklet alacaksan ince teker alma. Konforu çok düşük oluyor. Bir de hız sınırı 25 km/h geçmiyor. Bazılarında LCD ekran ile hız sınırı kaldırılabiliyor. BİM'e gelen bisikletlerden Alfa Romeo R2 almanızı öneririm. Daha düşük modeller güzel değil. Eğer ki bu kadar bütçeniz yoksa A101 de satılan ola bisiklet de güzel. Ancak ola bisikletteki ekran LCD bir ekran olmadığı için hız sınırı kaldırılamıyor. Alfa Romeo alırsanız hız sınırını kaldırabilir ve ayar yapabilirsiniz. Gaz kolu ise birçok modele uyumlu. R2 önermemin bir diğer sebebi ise bataryanın bisikletin içine saklı olması.
Almaktan vazgeçtim hocam. Ay başı gelince maaşımı alıp motor alacağım.

Kullanım durumun az bir gezinti veya ise gidip gelirken çok yorulmamaksa kısa mesafe şehir iciyse bimdeki bisiklet tabiki tercih edilir. Epey bir süredir aldım kullanıyorum. Gaz kolu taktim çok memnunum. Takma sebebim ise aldigimda pedalda bulunan sensorun calismamasi. Rampa veya düz yol fark etmeksizin kesinlikle performansı çok iyi. Şimdiye kadar bir problemi olmadı. Bataryası cikarilamiyor bence en büyük eksisi bu. Sarj etmek için prizi yanına çekmen lazım.

Kullanım durumun az bir gezinti veya ise gidip gelirken çok yorulmamaksa kısa mesafe şehir iciyse bimdeki bisiklet tabiki tercih edilir. Epey bir süredir aldım kullanıyorum. Gaz kolu taktim çok memnunum. Takma sebebim ise aldigimda pedalda bulunan sensorun calismamasi. Rampa veya düz yol fark etmeksizin kesinlikle performansı çok iyi. Şimdiye kadar bir problemi olmadı. Bataryası cikarilamiyor bence en büyük eksisi bu. Sarj etmek için prizi yanına çekmen lazım.
Almaktan vazgeçtim hocam 10 bin daha ekleyip motor alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı