Bina içi ankastre bağlantısı

Uğurcanbey58

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, binanın içerisinde ankastre var bildiğiniz gibi yani bina içi telekom dolabı. Bu dolaptan 2 adet kalın bir kablo çıkıyor ama o kablo 10 cm felan eve çekmek için ben de ucuna kablo bağladım ardından bantladım. Bunun bağlantıya sıkıntısı olur mu ya da bunu birbirine bağlamak için bir aparat var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 cm'lik kablonun ucuna, nasıl bir kablo bağladınız? Telefon kablosu mu, internet almak için kullandığınız gri (cat5, cat6) kablo mu?

Normalde kalın bir ana kablo, kök kablosundan dağıtım kutusundaki reglet yada krone adı verilen bölümlere tertibatlandırılmış rekli kablolar vardır. Size ait olan ucu telekom yetkilileri gelir bulur, o sırada kablonuz eğer hazırsa ucunu reglete çakar. Devreyi kontrol eder ve işlemi tamamlar. Kablonuz hazır değilse bu işi size bırakır. Diğer türlü bağlantı yaptığınızda çalışır ama pekte sağlıklı olmaz.
krone-reglet.jpg

dagitim_kutusu.jpg

örnek2.PNG

örnek.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba normal 2 Telli bir telefon kablosu ile bağlantı yaptım.Suan alabileceğim en fazla hat hızı 21.000 ama 16 Mbps internet alıyorum indirme hızı 14.40 Mbps sizce hat değerine göre iyi mi ?

Merhaba normal 2 Telli bir telefon kablosu ile bağlantı yaptım.Suan alabileceğim en fazla hat hızı 21.000 ama 16 Mbps internet alıyorum indirme hızı 14.40 Mbps sizce hat değerine göre iyi mi ?
santral ne kadar desteklerse paket hızını alırsın o kadar fazla bi etkisi olmaz bençe en fazla 1 mbps etkisi olur

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı