Binaya çift gigabit (FTTH) fiber geliyor

Burada asıl olay altyapı iyileştirmek değil. TurkNet fiber altyapı alt yapı olarak Türk Telekom'un önüne geçmeye çalışıyor.
Olay sadece öne geçmek ile bitmiyor ki. "Mevcut sabit geniş bant, yani evdeki ve ofisteki internetin abone sayısının 15,8 milyon olduğu, bunun 10,6 milyonunun xDSL abonesi olduğu paylaşıldı."
Şu açıklama çoğu şeyi açıklıyor zaten. Türknet Türk telekom'u geçse ne olacak biz daha azami internet hızlarını sağlayamayan bir ülkedeyiz, firmalar kendi aralarında sidik yarıştırmak yerine önce herkese azami internet sağlama sağduyusu göstersin önce.

Çok ilginç bir politika. Türkiye'de altyapı iyileştirmesinin yapılması gereken yüzbinlerce yer varken altyapısı zaten iyileştirilmiş bir yere böyle bir hareket bana göre hem etik hem de hoş değil. Ama sizlere hayırlı olsun hız testi bekleriz.

Tamamen altyapı geldiğinde TurkNet tarafından işlemler bitince TurkNet'e geçiş yapacağız şu an binaya kutu takılması ve evlere fiber kablo çekilmesi gerek şu anki Türk Telekom fiber altyapısından aldığım hız şu şekilde D Smart TV ve net kullanıyoruz paketimiz 24Mbps'e kadar fiber.
Olay sadece öne geçmek ile bitmiyor ki. "mevcut sabit geniş bant, yani evdeki ve ofisteki internetin abone sayısının 15, 8 milyon olduğu, bunun 10, 6 milyonunun xDSL abonesi olduğu paylaşıldı."
Şu açıklama çoğu şeyi açıklıyor zaten. TurkNet Türk Telekom'u geçse ne olacak biz daha azami internet hızlarını sağlayamayan bir ülkedeyiz, firmalar kendi aralarında sidik yarıştırmak yerine önce herkese azami internet sağlama sağduyusu göstersin önce.

Rekabet faktöründen dolayı maalesef öyle olmuyor ben de çok şaşırmıştım binamıza bir de TurkNet'in altyapı getireceğine sizin gibi düşünmüştüm niye bir binada iki internet sağlayıcısı var da Türkiye'de fiber olmayan yerlere götürmüyorlar diye.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 57

Yeni konular

Geri
Yukarı