BioNTech mi, sinovac mı?

Adam haklı neden hemen saçma sapan üzerine gidiyorsunuz Dünyada ilk defa uygulanan aşı
aşı dediğin şeyin piyasa sürülmesi 10 yıl en az 1 yılda ilk defa kullanılan bir aşı yapılmış adam tabi paranoya olur hepimiz öleceğiz nedir ya hamaset geçiniz biontech denen zımbırtıya zerre güvenmiyorum etkileride seneler sonra çıkacak belkide hücre tipi bozuk bir nesil oluşacak bu riske neden gireyim sinovac olur çıkarım.Az korusun ama zararsız olsun
Ben bunun açıklamasını tam olarak sizin alıntılamış olduğunuz mesajımda yaptım, daha çok konuşmak istemediğimden geçen gün ülkemizin profesörünün söylemiş olduğu ve durumu tamamen açıklayan bir söz paylaşıp gideceğim.

"Karpuz seçimini bile deneyimine güvenip karpuzcuya bırakan halkın, salgın ve aşı konusunda uzman kesilmesi beni öldürüyor."​

-Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

Elbette herkes daha çok güvendiği aşıyı tercih edebilir. Ancak öyle ya da böyle bu salgının kontrol altına alınması lazım.

"Bu aşı vücuduma girdikten 5 yıl sonra acaba neler olacak" sorusuna saygı duyuyor ve bende soruyorum:

"Bu koronavirüs vücuduma girdikten 5 yıl sonra acaba neler olacak?"

Kendinizi koruyun ve sağlıkla kalın

BioNTech aşı yapay olarak laboratuvarda üretilmiş, COVID-19'un bir kopyası. Tabii zayıflaştırılmış halde.
Bu bilginiz yanlış. Biontech içerisinde virüse ait proteinlerden sadece bir tanesinin üretilmesine yarayan bir mRNA molekülü var. Virüsün bir kopy, zayıflatılmış hali vs değil.
BioNTech almayın kesinlikle. Daha yeni teknolojiyle üretiliyor ve çok tehlikeli. İleride kansere de sebep olabilir başka şeylere de. Çok etkili olmasa da Sinovac yapın başka çareniz yoksa.
Bu bilgi de yanlış. İleride hiçbir etki beklemek için makul bir sebep, bilimsel bir dayanak vs yok.

Yeni delta varyantına karşı Sinovac’ın koruyuculuğu net değil, hatta düşük görünüyor. Biontech ise çok daha etkili bu açıdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı