BIOS attıktan sonra mavi ekran hatası

ardaaygun82828

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8x2 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Hikwision 256
Ekran kartı
Gt710
Anakart
A320m a pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
BIOS attırdım, mavi ekran hatası aldı. Tekrar attirsan tekrar tekrar bu hatayı alir mi, ne yapmam lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS attırdım, mavi ekran hatası aldı. Tekrar attirsan tekrar tekrar bu hatayı alir mi, ne yapmam lazim?

Hangi BIOS sürümünü attırdınız?
Atan kişi kim?
Hatalı BIOS atılmış olabilir mi? Ya da atılırken sorun yaşayıp yarıda kesilmiş, elektrik gitmiş vb. sıkıntılar olabilir mi?
Hangi web sayfasından BIOS indirdiniz?
Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz? Windows açılırken yiyorsunuz ve hiç açılmıyor mu?

Eğer Windows açılıyorsa

Biraz daha aydınlatırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Hangi BIOS sürümünü attırdınız?
Atan kişi kim?
Hatalı BIOS atılmış olabilir mi? Ya da atılırken sorun yaşayıp yarıda kesilmiş, elektrik gitmiş vb. sıkıntılar olabilir mi?
Hangi web sayfasından BIOS indirdiniz?
Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz? Windows açılırken yiyorsunuz ve hiç açılmıyor mu?

Eğer Windows açılıyorsa

Biraz daha aydınlatırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
Kral PC açılmıyor ki açılsa soylim biostan görükurmu

Hiç acilmiyoe mavi ekranda kaliyor

Hiç acilmiyoe mavi ekranda kaliyor

BIOS güncellemesini sizin yapmadığınızı düşünüyorum. Yapan bir arkadaşınız mı? Teknik servis mi yaptı?

BIOS'a girmek için açma tuşuna bastığınızda her bilgisayarda değişmekle birlikte genellikle delete tuşunu arka arkaya basarsanız bir ekran gelir. BIOS ekranı dediğimiz tabir budur. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir ekran olacak. Sizinki birebir aynısı olmayabilir. Bu ekran geldiğinde BIOS ver. ve build date kısımları görünecek şekilde foto çekin. Eğer buraya da giremiyorsanız ilk açılışta F2 , F12 , F10 tuşlarını sırasıyla deneyerek yeniden başlatın. Hiçbir şart ve koşulda bu ekrana giriş yapamadıysanız hatalı BIOS atılmıştır.

1673774715691.png

Anakartınızın BIOS yayınladığı site burası : A320M-A PRO | Motherboard | MSI Global

BIOS'ta sorun yoksa diğer parçaları düşünürüz.

BIOS güncellemesini sizin yapmadığınızı düşünüyorum. Yapan bir arkadaşınız mı? Teknik servis mi yaptı?

BIOS'a girmek için açma tuşuna bastığınızda her bilgisayarda değişmekle birlikte genellikle delete tuşunu arka arkaya basarsanız bir ekran gelir. BIOS ekranı dediğimiz tabir budur. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir ekran olacak. Sizinki birebir aynısı olmayabilir. Bu ekran geldiğinde BIOS ver. ve build date kısımları görünecek şekilde foto çekin. Eğer buraya da giremiyorsanız ilk açılışta F2 , F12 , F10 tuşlarını sırasıyla deneyerek yeniden başlatın. Hiçbir şart ve koşulda bu ekrana giriş yapamadıysanız hatalı BIOS atılmıştır.

Anakartınızın BIOS yayınladığı site burası : A320M-A PRO | Motherboard | MSI Global

Girdim bios versiyon E7C51AMS.160 yaziyor

Her parçayı da sıfır aldım niye böyle oldu acaba

Her parçayı da sıfır aldım niye böyle oldu acaba

Cihazı açarken F9 a sürekli basıp çekerek kurtarma seçeneklerinin açılmasını bekleyin. Ardından mavi ekran gelecek orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatacak izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz internetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyor ve kullanabiliyorsanız ona göre geri dönüş sağlayın.

Geri
Yukarı